مجله ورزشی

کفش مناسب باشگاه

فهرست مطالب

3 فاكتور اصلی کفش مناسب باشگاه را بشناسيد

همان طور که می دانید هر فعالیتی نیاز به لباس و کفش مخصوص دارد. زمانی که قصد دارید به باشگاه بروید، برای اجرای برنامه ورزشی بدنسازی باید قبل از باشگاه، کفش مناسب ورزشی خریداری کنید. داشتن کفش مناسب برای تمرینات ورزشی، بسیار مهم است. اگر کفش مناسب باشگاه را خریداری کنید، راحت تر می توانید ورزش و تمرین کنید.

بهتر است به این نکته نیز اشاره کنیم، هر فعالیت ورزشی به کفش مخصوص خود نیاز دارد. فعالیت هایی مانند پیاده روی، دویدن، فوتبال و … هر کدام باید کفش مخصوص به خود داشته باشند. در این مطلب قصد داریم تا در مورد کفش مناسب باشگاه صحبت کنیم تا شما بتوانید برای فعالیت های ورزشی باشگاه، بهترین و مناسب ترین کفش ورزشی را انتخاب کنید. ما را تا انتهای این مطلب همراهی کنید.

اهمیت پوشیدن کفش در بدنسازی

کفش ورزشی از جمله کفش هایی محسوب می شود که وجود آن در باشگاه بسیار مهم است. پوشیدن کفش ورزشی باعث می شود که شما با وجود ساعت ها تمرین، احساس خستگی زیادی در ناحیه پا نداشته باشید. داشتن کفش مناسب باشگاه مزایایی دارد که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم.

محافظت از مفاصل و ستون فقرات

یکی از مزایای پوشیدن کفش مناسب باشگاه، محافظت از مفاصل و ستون فقرات است. زمانی که شما تمرینات بدنسازی انجام می دهید، وزنه های سنگینی را از زمین بلند می کنید، بلند کردن وزنه ها ممکن است به پاهای شما آسیب برسانند؛ پوشیدن کفش مناسب ورزشی می تواند مانع این آسیب دیدگی شود و از پاهای شما محافظت کند.

انتخاب کفش مناسب باشگاه

فراهم کردن ثبات بدن

فراهم کردن ثبات بدن، یکی دیگر از مزایای پوشیدن کفش مناسب باشگاه است، این مزیت نیز از نکات مهم برای حفظ ایمنی در باشگاه به شمار می رود. برخی تمرین های ورزشی وجود دارند که کمی باعث لیز خوردن پا می شوند. اگر از کفش مناسب ورزشی استفاده کنید، مانع لیز خوردن پاهایتان می شوید، زیرا کفش ورزشی، می تواند پاها را روی زمین محکم نگه دارد.

جلوگیری از احساس درد و ناراحتی پا

هنگامی که ورزش می کنید، زمان زیادی سرپا هستید. علاوه بر استفاده از انواع محصولات اورجینال بدنسازی، پوشیدن کفش مناسب باشگاه باعث می شود که شما احساس درد و ناراحتی نداشته باشید. با پوشیدن کفش ورزشی احساس راحتی پیدا می کنید و بهتر می توانید تمرینات ورزشی را انجام دهید.

افزایش تعادل

همان طور که در بخش بالا گفتیم، پوشیدن کفش مناسب ورزشی باعث می شود که پاهای شما به طور محکم روی زمین بماند. این موضوع، علاوه بر محکم نگه داشتن پاها به حفظ تعادل شما نیز کمک می کند. با استفاده از کفش ورزشی، تعادل پاهای شما افزایش پیدا می کند و بهتر می توانید کارهایی مانند برداشتن وزنه را انجام دهید.

 برای بدنسازی چه کفشی بپوشیم

ممکن است برای برخی افراد این سوال پیش بیاید که کفش مناسب باشگاه بدنسازی چه کفشی است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که کتانی بهترین و مناسب ترین کفش برای تمرینات بدنسازی است. برای خرید کتانی باید چندین نکته را رعایت کنید تا خرید خوبی داشته باشید.

زیره و کفی کفش کتانی دو نکته مهمی است که در هنگام خرید باید به آن ها توجه کرد. کفش مخصوص بدنسازی باید دارای کفه قوس دار باشد تا به انگشتان پا فشار زیادی وارد نشود. در خرید کتانی بدنسازی حتما به زیره کفش دقت کنید، زیره کفش مناسب باشگاه بدنسازی، باید ضد لغزش باشد تا از لیز خوردن پا هنگام تمرین جلوگیری کند.

 کفش بدنسازی باید نرم باشد یا مستحکم

با توجه به گفته متخصصان، کفش مخصوص بدنسازی، باید دارای کفی راحت و زیره محکمی باشد؛ زیرا کفی راحت از احساس درد در قسمت پا جلوگیری می کند و زیره محکم مانع لیز خوردن پا می شود. کفش هایی که زیره سفتی دارند، باعث می شوند که کفش هنگام تمرین کردن خم نشود و همچنین مقاومت بالایی در برابر تمرینات ورزشی دارند.

اگر می خواهید کفش مناسب باشگاه خریداری کنید، حتما کفشی را مدنظر قرار دهید که از آسیب رساندن به پاهای شما جلوگیری کند.

کفش مناسب ورزش

 تهویه کفش مناسب باشگاه باید چطور باشد

برخی از کفش های ورزشی وجود دارند که جنس پارچه آن ها توری است. این مدل کفش های ورزشی، می توانند بهترین کفش برای بدنسازی باشند. اگر پارچه کفش ورزشی توری باشد، باعث می شود که پاها داخل کفش راه تنفس داشته باشند. زمانی که ورزش می کنید، پاهای شما به مدت زیادی داخل کفش هستند و راه تنفسی آن ها ممکن است کمتر شود. حتما در هنگام خرید کفش مناسب باشگاه، کفشی انتخاب کنید که جنس پارچه آن توری باشد، این مدل کفش ها از نظر بهداشتی نیز مناسب هستند.

 معرفی کفش مناسب باشگاه بر اساس نوع ورزش

هر کفش ورزشی متناسب با فعالیت مخصوص به خود تولید می شود. در ادامه انواع کفش های ورزشی را معرفی می کنیم:

کفش مناسب فیتنس

تمرینات فیتنس از ورزش های هوازی و قدرتی به حساب می آید. برای این نوع ورزش، باید کفش سبکی انتخاب کنید که کفی ضربه گیر داشته باشد. کفش های ورزشی سبک این امکان را به کاربر می دهد که بتواند راحت تر تمرینات هوازی انجام دهد.

کفش مناسب باشگاه برای پیلاتس

تمرین پیلاتس نیازی به پوشیدن کفش ندارد، برای این گونه ورزش ها شما می توانید از جوراب های باکیفیت استفاده کنید. توصیه مربیان به این گونه ورزشکارها این است که حین تمرین پیلاتس، کفش نپوشند.

کفش مناسب تی آر ایکس

تی آر ایکس از دسته تمرین های قدرتی محسوب می شود. در نتیجه کفش مناسب باشگاه تی آر ایکس، کفش های ضد ضربه و محکمی است. زیرا کفش های محکم می تواند از ضربه های وارد شده به پا جلوگیری کند.

کفش تردمیل

اگر می خواهید روی تردمیل پیاده روی کنید یا بدوید، بهتر است از کفش های ورزشی سبک و نرم استفاده کنید. توصیه ما به شما این است که هرگز بدون کفش مناسب باشگاه و کتانی ورزشی روی تردمیل راه نروید، زیرا ممکن است کف پاهای شما زخم شوند و آسیب ببینند.

در صورت نياز به برنامه رژیمی كليك كنيد.

کفش ورزشی مخصوص تردمیل

 اشتباهات رایج در انتخاب کفش

برای انتخاب کفش مناسب باشگاه و ورزش چندین فاکتور وجود دارد. اگر این موارد را جدی بگیرید، قطعا خرید خوبی خواهید داشت. برخی افراد حین خرید کفش ورزشی، نکات مهم را رعایت نمی کنند و در نهایت به مشکل بر می خورند.

ظاهر کفش

یکی از اشتباهات رایج خرید کفش، فقط انتخاب بر اساس ظاهر آن است. برخی افراد، زمانی که کفش ورزشی خریداری می کنند، فقط به زیبایی کفش توجه دارند، در حالی که باید به تمام استانداردهای کفش ورزشی توجه کنید.

اندازه کفش

زمانی که قصد خرید کفش ورزشی دارید، حتما به اندازه کفش توجه کنید، زیرا اگر کفش ورزشی اندازه مناسبی نداشته باشد، به مرور زمان پاهای شما احساس خستگی و درد شدید می کنند. پس حتما به اندازه گشاد و تنگ بودن کفش ورزشی دقت کنید.

 انتخاب کفش متناسب با فعالیت ورزشی

همان طور که گفتیم، هر فعالیت ورزشی کفش متناسب خود را دارد. اگر شما حین خرید به این نکته توجه نکنید، ممکن است حین تمرینات ورزشی پاهای شما آسب ببینند. پس حتما کفشی خریداری کنید که متناسب با فعالیت و تمرینات ورزشی مورد نظرتان باشد.

کفش مخصوص تی آر ایکس

سخن آخر

انتخاب کفش مناسب باشگاه، این امکان را به ورزشکار می دهد که تمرینات خود را به خوبی و بدون آسیب دیدگی پا انجام دهد. بهتر است برای خرید کفش ورزشی، تمام استانداردهای موجود را در نظر بگیرید تا خرید خوبی را تجربه کنید.

منبع: vimfitness

اولون فيت

سوالات متداول

 کفش مناسب برای بدنسازی چه کفشی است؟

برای بدنسازی بهتر است از کفش های ورزشی سبک و نرم استفاده کنید.

اهمیت پوشیدن کفش مناسب برای ورزش چیست؟

پوشیدن کفش ورزشی باعث می شود که شما با وجود ساعت ها تمرین، احساس خستگی زیادی در ناحیه پا نداشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.