مجله ورزشی

بهترین دوره استروئید

فهرست مطالب

15 مورد از بهترین دوره استروئید ها را از دست ندهید

هدف از این مقاله صرفا افزایش آگاهی بدنسازان عزیز درباره بهترین دوره استروئید می باشد و تبلیغ هیچ دارویی نیست.

افرادی که تصمیم گرفته اند از استروئید ها استفاده کنند، بهتر است قبل از استفاده اطلاعاتی در رابطه با بهترین دوره استروئید بدست آورند، علاوه بر اینها این افراد باید عوارض جانبی استروئید ها را نیز بدانند تا بعد از مصرف دچار مشکلات نشوند.

قبل از استفاده و شروع مصرف استروئید ها بهتر است بدانید دوز مصرفی هر استروئید در روز چقدر است، همچنین درباره دوره زمانی و چگونگی به حداقل رساندن عوارض جانبی نیز باید اطلاعات کسب نمایید. علاوه بر اینها نحوه استفاده ترکیبی استروئید ها را نیز باید بدانید. در این مقاله ما بهترین دوره های استروئید را همراه با تمامی نکات مهم ذکر خواهیم کرد.

بهترین دوره استروئید برای حجم آبدار

امروزه اکثر بدنسازان به دنبال قویترین داروها در بدنسازی و بهترین دوره استروئید برای حجم عضلات خود می باشند. اما قبل از انتخاب بهترین دوره باید بدانید که استروئید چیست و چه تاثیر روی بدن می تواند داشته باشد. زیرا مصرف بی رویه این ماده می تواند سلامتی شما را به خطر اندازد.

انتخاب بهترین دوره کار دشورای می باشد زیرا هر کسی نظر خود را در این زمینه بیان می کند ولی اگر شما نیز به دنبال بهترین دوره هستید می توانید همین الان با کارشناسان ما از طریق واتساپ ارتباط برقرار کرده و مشاوره رایگان دریافت کنید.

دوره حجم استروئید برای مبتدی ها

کسانیکه مبتدی هستند و تازه وارد فضای بدنسازی شده اند بهتر است قبل از اقدام درباره مصرف استروئید به خوبی در این باره تحقیق کنند و یا بهتر است از مشاورین مجموعه اولون فیت مشاوره رایگان دریافت کنند زیرا انتخاب کردن استروئید مناسب برای مبتدی ها بسیار مهم می باشد.

دوره های استروئید مبتدی

مبتدیان برای دوره های اول بهتر است استروئید های مناسبی را مصرف کنند تا دچار مشکل نشوند و باید از استروئید هایی استفاده کنند که برای بدن سمی و خشن نباشند. زیرا ممکن است عوارض جانبی شدیدی را به همراه داشته باشند. در همان اول نمی توان از چندین استروئید با هم استفاده کرد.

این کار مانند آن است که فرد به عمیق ترین نقطه یک استخر برای یادگیری شنا بپرد و در نتیجه اتفاقات بدی خواهد افتاد. برای دوره اول مبتدیان از سه نوع دوره استروئید استفاده می شود که جزء بهترین دوره استروئید به شمار می روند، این دوره ها عبارتند از:

  • آناوار
  • تستوسترون
  • دیانابول

بهترین دوره استروئید

بهترین ترکیب استروئید برای حجم خشک

از بهترین دوره استروئید که محبوبیت بسیار زیادی در بین افراد دارد، همچنین به مصرف آن بسیار توصیه می شود می توان به دوره تستوسترون اشاره کرد. افرادی که به دنبال افزایش حجم و قدرت هستند می توانند این دوره از استروئید را مصرف کنند. با مصرف تستوسترون فشار زیادی به بدن وارد نخواهد شد و در بین افراد یک استروئید قدرتمند و فوق العاده به شمار می رود.

برای دريافت برنامه ورزشی بدنسازی كليك كنيد.

دوره های تستوسترون

مزایای این استروئید از عوارض جانبی آن بسیار زیاد است؛ چرا که سطح کلسترول را در بدن فرد بیش از حد افزایش نخواهد داد، علاوه بر اینها فشار بر روی کبد نیز بسیار کم است. افزایش حجم این دوره بسیار زیاد است و افرادی که آن را مصرف می کنند پس از پایان دوره حدوداً 20 پوند افزایش حجم پیدا می کنند. بنابراین یک دوره لذت بخش و شیرین برای مبتدیان به شمار می رود.

دوره تکی تستوسترون

در دوره تکی تستوسترون از بهترین دوره استروئید، هفته های اول و دوم افراد مبتدی باید حدود 200 میلی گرم در روز از این استروئید استفاده کنند. در هفته سوم، چهارم و هفته پنجم مبتدیان باید میزان مصرف را بالاتر ببرند و حدود 300 میلی گرم در روز مصرف داشته باشند. در هفته ششم و هفتم افراد باید حدود 350 میلی گرم از تستوسترون را مصرف نمایند.

دوره پاکسازی: زمانی که از استروئید تستوسترون استفاده می شود، باید در طول دوره از کلوماید به عنوان یک تعدیل کننده انتخابی نیز استفاده شود تا از بروز ژینکوماستی جلوگیری شود. علاوه بر اینها از کلوماید برای باز گرداندن سطح طبیعی تستوسترون نیز استفاده می شود.

برترین دوره استروئید

دوره آناوار

از ایمن ترین و بهترین دوره استروئید برای مبتدی ها می توان به دوره آناوار اشاره کرد، که می تواند برای عضله سازی کمک بسیاری به افراد نماید. همچنین در سوزاندن چربی های بسیار زیادی کاربرد دارد و طی مدت زمان کوتاه می تواند مقدار قابل توجهی از چربی ها را بسوزاند.

شاید دوره آناوار جزء بهترین دوره استروئید به شمار رود اما باید توجه داشت که عضله سازی با این دوره زیاد قابل توجه نیست و افرادی که قصد عضله سازی دارند، بهتر است از دوره های دیگر استروئید استفاده کنند. اما اگر هدف شما افزایش حجم عضله ها نیست می توانید یک دوره آناوار را مصرف نمایید. افرادی که از عوارض های جانبی دوره آناوار ترس دارند آن را به صورت تکی مصرف می کنند.

عوارض جانبی آناوار

افراد زیادی از جمله مرد و زن این استروئید را مصرف می کنند و عوارض جانبی آن بسیار کم است. به همین دلیل مورد تایید پزشکان و سازمان غذا و دارو قرار گرفته است و توانسته افراد زیادی را به سمت خود جذب نماید. تنها عوارضی که این استروئید دارد کاهش دادن تستوسترون به صورت طبیعی در بدن است. باید توجه داشت که دوره آناوار فقط می تواند سطح تستوسترون را در بدن کاهش دهد. اما نمی تواند به طور کلی آن را از بین ببرد و پس از چند هفته از دوره به صورت طبیعی کاهش تستوسترون در بدن جبران خواهد شد و به حالت اول باز می گردد.

دوره تکی آناوار

طی دوره تکی آناوار از بهترین دوره استروئید  هفته اول، دوم و سوم باید 15 میلی گرم از آناوار در روز مصرف شود؛ اما در هفته چهارم، پنجم و ششم می توان مقدار مصرف را افزایش داد و در این هفته ها حداقل باید 20 میلی گرم در روز از استروئید آناوار استفاده شود.

دوره پاکسازی

آناوار یک استروئید ضعیف است. به همین دلیل دوره پاکسازی اهمیت زیادی ندارد و مشکلاتی برای مصرف کننده به وجود نخواهد آمد. پس از چند هفته از مصرف این محصول بدون پاکسازی سطح هورمون های بدن به سطح نرمال باز می گردند، بنابراین جای هیچ گونه نگرانی نیست.

  انواع دوره هاي استروئد

دوره های استروئید حجم

بهترین دوره استروئید حجم زمانی به کار گرفته می شود که یک مبتدی یا بدنساز به دنبال بیشتر حجم ممکن برای عضله ها است. معمولا این دوره به دو روش انجام می شود. در روش اول می توان تا جایی که امکان دارد، افزایش حجم داشت؛ در روش دوم افزایش حجم خالص عضلانی بدون هر گونه احتباس آب و حفظ بدنی کم چرب و خوش فرم انجام می شود. بهترین دوره استروئید برای افزایش حجم عبارتند از:

  • دیانابول
  • تستوسترون
  • آنادرول
  • ترنبولون
  • دکا دورابولین

دوره دیانابول

از قوی ترین و بهترین دوره استروئید دوره دیانابول است و برای مبتدیان بیشترین افزایش حجم را به ارمغان می آورد اما در زمینه ایمنی بالا نمی توان استروئید دیانابول را در نظر گرفت. شاید افزایش حجم آن بسیار بالا باشد اما ایمنی آن کمتر است، با توجه به عوارض تزریقات افرادی که به دنبال افزایش حجم هستند اما نمی خواهند از تزریقات استفاده کنند به سراغ مصرف دیانابول می روند.

عوارض جانبی آن

از آنجایی که دیانابول یک استروئید (c-17 alpha alkylated) است، ممکن است در صورت استفاده زیاد بر کبد فشار وارد کند اما در دوز های متوسط و پایین مشکلی برای کبد پیش نخواهد آمد.

یکی دیگر از عوارضی که باعث نگرانی بسیاری از مبتدیان شده است افزایش بسیار زیاد سطح فشار خون است که دلایل مختلفی مانند به هم خوردن سطح کلسترول و احتباس آب اضافه است. به مبتدیانی که قصد مصرف این دوره از استروئید را دارند، توصیه می شود همیشه فشار خون خود را چک کنند و از تمرینات هوازی نیز غافل نشوند.

وزنه و استروئيد

دوره تکی دیانابول

در هفته های اول و دوم بهتر است 20 میلی گرم از دیانابول استفاده شود، اما در هفته سوم، چهارم، پنجم و هفته ششم می توان 25 میلی گرم در روز استفاده کرد.

افرادی که می خواهند افزایش حجم بیشتری داشته باشند می توانند دوز های بالا از دیانابول را در بهترین دوره استروئید، استفاده کنند. البته باید عوارض جانبی بسیار کمی را نیز تحمل کنند. اگر دوره این استروئید بالا باشد مبتدیان می توانند حداقل حدود 25 پوند افزایش حجم داشته باشند، برای اینکه از آسیب رسیدن به کبد جلوگیری شود مبتدیان می توانند مکمل (TUDCA) استفاده کنند.

ممکن است با مصرف این نوع استروئید سطح تستوسترون طبیعی بدن کاهش یابد، برای رفع این مشکل مبتدیان در طول دوره مصرف دیانابول می توانند از کلوماید استفاده کنند. استفاده از کلوماید علاوه بر برگرداندن سطح طبیعی تستوسترون می تواند از بروز ژینکوماستی نیز جلوگیری کند.

دوره آنادرول

یکی دیگر از بهترین دوره استروئید که قدرت بسیاری در افزایش حجم در مصرف کنندگان دارد دوره آنادرول است، تاثیر این استروئید در افزایش حجم بسیار زیاد است؛ اما عوارض جانبی نیز دارد. از عوارض جانبی مصرف آنادرول می توان به فشار خون و سمی شدن کبد اشاره دارد و از این جهت نگرانی های زیادی برای افراد به وجود خواهد آورد. علاوه بر اینها، آنادرول یک استروئید خوراکی است و می تواند آثار مخربی بر سطح کلسترول داشته باشد.

معمولا این نوع استروئید زیاد برای مبتدی ها توصیه نمی شود، اما افرادی که قبل از مصرف آنادرول استروئید های دیگر مانند دیانابول و تستوسترون را مصرف کرده اند و عوارض جانبی چندانی نداشته اند می توانند با دوز های متوسط آنادرول را مصرف نمایند. آنادرول را هم به صورت ترکیبی می توان مصرف کرد هم به صورت جداگانه، زمانی که می خواهید آنادرول را با استروئیدهای دیگر ترکیب کنید بهتر است استروئید هایی  مانند دکا دورابولین، تستوسترون، ترنبولون را انتخاب نمایید.

توصیه می شود آنادرول با استروئید دیانابول ترکیب نکنید زیرا این استروئید ها خوراکی هستند و فشار زیادی بر روی کبد خواهند داشت؛ همچنین وضعیت کلسترول را بیش از پیش بدتر می کنند.

دوره آنادرول

دوره تکی آنادرول

آنادرول را در هفته های اول، دوم و سوم می توان به صورت 50 میلی گرم در روز استفاده کرد، اما در هفته های چهارم، پنجم و ششم مصرف آن بالاتر می رود و در روز باید حدود 75 میلی گرم مصرف شود.

افرادی که قبلا سابقه استفاده از آنادرول را نداشته اند نباید آن را در دوز های بالا استفاده کنند، و باید محتاطانه آن را مصرف کرد تا به مرور زمان این ماده سمی به بدن معرفی شود. افرادی که در مصرف این استروئید تجربه دارند و بدن آن ها در برابر آنادرول واکنش خوبی نشان می دهد، می توانند تا 8 هفته آن را مصرف کنند و دوز مصرفی آن را به 100 میلی گرم برسانند.

دوره ترنبولون از بهترین دوره استروئید ها

ترنبولون یکی دیگر از بهترین دوره استروئید ها است که حجم خالص عضله سازی آن را می توان 100 درصد دانست. این استروئید به استروژن تبدیل نمی شود به همین دلیل می تواند به طور چشمگیری رشد عضله ها را افزایش دهد. پیشنهاد ما به بدنسازانی که می خواهند در سریع ترین زمان ممکن حجم بدن خود را بالا ببرند استفاده از استروئید ترنبولون است.

افزایش وزن این استروئید با استروئید های دیگر قابل مقایسه نیست. اما از نظر عضله سازی به اندازه استروئید هایی مانند دیانابول و آنادرول قدرتمند است. پس از خارج شدن از دوره، افراد می توانند وزن خود را حفظ کنند، اما در دوره های دیگر ممکن است افراد احساس کنند که مقداری از وزن خود را از دست داده اند. از عوارض جانبی دوره ترنبولون می توان به تحریک بیش از حد آکنه ها اشاره کرد. این استروئید در 10 هفته مصرف می شود و در هر روز این 10 هفته باید حدود 150 میلی گرم ترنبولون مصرف شود.

دوره دکا دورابولین

یکی دیگر از دوره های استروئید دوره دکا دورابولین است، قدرت اندروژنیک این دوره پایین است به همین دلیل بیشتر افراد آن را در کنار استروئید های دیگر مانند تستوسترون، آنادرول و… مصرف می کنند. عوارض جانبی این دوره بسیار کم هستند و مصرف آن سبب رشد ماهیچه ها نیز می شود.

دوره دکا دورابولین

دوره دکا دورابولین و تستوسترون

این دوره را نیز می توان یکی از ایمن ترین و بهترین دوره استروئید در نظر گرفت، افرادی که می خواهند قدرت آن ها چند برابر بیش تر از پیش شود و حجم زیادی اضافه کنند این دوره را مصرف می کنند. ترکیب تستوسترون با دکا دورابولین بسیار مفید است و می تواند تا حدود عوارض جانبی مانند کاهش میل جنسی، اختلال در نعوظ و… را که در اثر استفاده از دکا دورابولین پدید می آیند را کاهش دهد.

دوره مصرف این استروئید معمولا 8 هفته است، در هفته اول تا هفته سوم افراد در هر روز باید 200 میلی گرم دکا دورابولین و 200 میلی گرم تستوسترون مصرف کنند. از هفته چهارم تا هفته هفتم مصرف بالاتر می رود و باید حدود 300 میلی گرم تستوسترون و 300 میلی گرم دکا دورابولین در روز مصرف شود. اما در هفته هشتم مصرف پایین تر می آید و 200میلی گرم تستوسترون و 200 میلی گرم دکا دورابولین در روز استفاده می شود.

دوره دکا دورابولین و دیانابول

معمولا عوارض جانبی این دوره نسبت به دوره های دیگر مانند دوره آنادرول و تستوسترون کمتر است، اما از لحاظ افزایش حجم تقریبا به همان اندازه عمل می کند. ممکن است در این دوره سطح تستوسترون طبیعی بدن پایین آید که برای حل آن بدن باید پاکسازی شود، علاوه بر اینها فشار خون باید به صورت مستمر چک شود. تقریبا می توان گفت یکی از بهترین دوره استروئید در زمینه عوارض جانبی دوره دیانابول و دکا دورابولین است، با مصرف این دوره ها بدنسازان صاحب عضلات پر حجم و تضمین شده می شوند.

دوره این استروئید معمولا 10هفته است که در هفته اول، دوم، سوم و هفته چهارم 400 میلی گرم دکا دورابولین و 10 میلی گرم دیانابول در روز مصرف می شود. در هفته پنجم تا هفته دهم در هر روز باید 400 میلی گرم دکا دورابولین و 20 میلی گرم دیانابول در روز مصرف شود.

 دوره استروئیدهای مناسب بدن

دوره دکا دورابولین و آنادرول

زمانی که یک فرد دوره آنادرول را تجربه کرده است و آن را به پایان رسانده اما می خواهد وارد دوره قوی تر دیگر بدون عوارض جانبی شود، دکا دورابولین را در کنار آنادرول مصرف می کند. زیرا یکی از بهترین دوره استروئید ضعیف است.

در این دوره ممکن است تستوسترون طبیعی بدن بیش از دوره های دیگر سرکوب شود، همچنین احتباس آب نیز به احتمال زیاد افزایش می یابد. اما افزودن آنادرول به دکا دورابولین در این دوره سبب عوارض جانبی زیادی نمی شود، اما معروف ترین عوارض جانبی که در این دوره ممکن است به سراغ افراد رود اختلال در نعوظ است، اما به دلیل ترکیب آنادرول می توان از این مشکل جلوگیری کرد و سلامت جنسی را ارتقا داد.

دوره آنادرول و دکا دورابولین در طول هفته ها

  • در هفته اول، دوم، سوم، چهارم و پنجم باید حدود 400میلی گرم دکا دورابولین در هر روز و 50 میلی گرم آنادرول استفاده شود.
  • در هفته های ششم، هفتم و هشتم نیز حدود 400 میلی گرم دکا دورابولین و 75 میلی گرم آنادرول در روز باید مصرف شود.

عوارض جانبی دکا دورابولین

اگر چه دکا دورابولین جزء ایمن ترین و بهترین دوره استروئید به شمار می رود اما ممکن است عوارض جانبی نیز به همراه داشته باشد. البته عوارض این استروئید زیاد نیستند و عوارض آن فقط برای افرادی است که دوز های مصرفی بالایی دارند و یا مدت زمان مصرف این استروئید را بالا می برند. استفاده زیاد از دکا دورابولین ممکن است در برخی از افراد منجر به حمله قلبی شود؛ بنابراین باید مصرف آن به درستی انجام شود.

دوره های برتر استروئيد

دوره های استروئید کات از بهترین دوره استروئید ها

بهترین دوره استروئید کات به دوره ای گفته می شود که هدف بدنسازان چربی سوزی و در عین حال افزایش حجم نیز است. استروئید های کات باعث می شوند تا حجم زیادی از چربی ها از بین رود و در عین حال به حجم عضلانی بدن نیز افزوده گردد. در ادامه برخی از بهترین استروئید های کات را به شما معرفی خواهیم کرد. چنانچه نیاز به دریافت مشاوره رایگان درباره انواع مکمل های قدرتی دارید می توانید از طریق واتساپ با کارشناسان ما در تماس باشید.

دوره وینسترول

یکی از قدرتمند ترین و بهترین دوره استروئید کات، دوره استروئید وینسترول است که علاوه بر حجم عضلانی سبب چربی سوزی نیز می شود. با اینکه با استفاده از این استروئید می توان افزایش حجم داشت اما کاملا تهی بنظر می رسد، و دلیل آن تخلیه آب درونی سلول می باشد. این آب ها پس از اتمام دوره استروئید وینسترول باز می گردنند و عضلات دوباره پر خواهند شد؛ قیمت این محصول نیز بسیار مناسب است.

دوره تکی وینسترول

در هفته اول تا سوم در هر روز باید حدود 20 میلی گرم مصرف شود و در هفته چهارم، پنجم و ششم می توان دوز مصرف را بالاتر برد و حدود 25 میلی گرم در روز مصرف داشت.

دوره پریموبولان

یکی دیگر از بهترین دوره استروئید دوره پریموبولان است که هم به صورت خوراکی و هم به صورت تزریقی می توان آن را مصرف کرد. این استروئید بیشتر شبیه آناوار است و عوارض کمی دارد و در مدت زمان دوره به طور متوسط می تواند باعث افزایش حجم و چربی سوزی شود.

 این استروئید نمی تواند مانند استروئید های دیگر باعث حجم بسیار سریع شود، اما از نظر ایمنی می تواند بهترین گزینه باشد و کسانی که به سلامت خود اهمیت می دهند می تواند از این دوره استفاده کنند. از عوارض این دوره می توان به کاهش سطح تستوسترون اشاره کرد. این استروئید باید 8 هفته استفاده شود و در هر هفته حدود 150 میلی گرم در روز توسط فرد باید مصرف شود.

دوره های خوب استروئيد

دوره کلنبوترول  و عوارض آن

قبل از آنکه به سراغ توضیحات این دوره برویم باید بدانید که کلنبوترول یک استروئید نیست، بلکه یک برونکودیلاتور است که در علم پزشکی بیشتر برای تنگی نفس و آسم از آن استفاده می شود. قوی ترین اثری که این دارو دارد بیشتر در فرم چربی سوزی است، از عوارض کلنبوترول می توان به اضطراب، خستگی، افزایش ضربان قلب و…اشاره کرد.

دوره های استروئید حجم حرفه ای

افرادی که در برخی از نقاط بدن خود مشکل دارند نمی توانند این دوره ها را مصرف کنند چرا که ممکن است عوارض جانبی خطرناکی داشته باشند، این دوره ها بیشتر توسط بدنسازان با تجربه و سالم مورد استفاده قرار می گیرند. این دوره ها بسیار قدرتمند هستند حتی اگر به صورت تکی نیز استفاده شوند باز هم قدرت بالایی خواهند داشت.

دوره آنادرول/تستوسترون /ترنبولون

دوره آنادرول، تستوسترون و ترنبولون را می توان بهترین دوره استروئید برای افزایش حجم دانست و افراد می توانند با این سه استروئید، افزایش حجم فوق العاده ای داشته باشند. اما علاوه بر مزیت هایی که دارد ممکن است عوارض جانبی بسیار زیادی نیز داشته باشد.

حتی برای افرادی که سابقه مصرف این استروئید ها را دارند نیز عوارض دارد و در طول دوره باید فرد بسیار مواظب باشد و هر چند وقت یکبار برای چکاپ به پزشک مراجعه نماید. همچنین تمرینات هوازی نیز در این دوره نباید فراموش شوند. دوز های این دوره بالا انتخاب شده است و برای افرادی که در مصرف این استروئید ها تجربه کافی دارند نیز بسیار مناسب است و باعث حجم چشمگیری می شود.

دوره های مختلف مصرف استروئید

دوره وینسترول /پروویرون/ ترنبولون

این دوره از استروئید می تواند بهترین دوره استروئید محسوب شود، همچنین از آن به عنوان قوی ترین دوره نیز یاد می کنند؛ چرا که در این دوره می توان علاوه بر چربی سوزی سریع افزایش حجم عضلانی زیادی پیدا کرد. معمولا افرادی هستند که در زمینه سطح کلسترول و فشار خون مشکل دارند، این افراد نباید از این دوره استفاده کنند چرا که سبب می شود سطح کلسترول بسیار افزایش یابد.

 ترکیب هر سه این استروئید ها می تواند بدنی پرحجم پدید آورد، برای دیدن اثر واقعی این دوره فرد باید بدن کم چربی داشته باشد. معمولا این دوره 8 هفته باید استفاده شود که در هر هفته مقدار قابل توجهی در طول روز توسط افراد مصرف می شوند. رد صورتی كه نياز به انواع مکمل های قدرتی داريد، با اولون فيت در ارتباط باشيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.