مجله ورزشی

انواع مکمل های قدرتی

فهرست مطالب

6 مورد از بهترين انواع مکمل های قدرتی

در ورزش‌های مقاومتی و قدرتی، مانند وزنه برداری، بدنسازی، کراس فیت و مواردی از این دست، شما ساختن برای یک بدن خوب و رسیدن به هدفتان باید کارهایی را انجام دهید. تمرین مداوم، تغذیه، استفاده از قویترین داروها در بدنسازی، داشتن برنامه صحیح و هدفمند و مواردی از این دست جزو لازمه‌های کار شما هستند. حالا در این بین می‌خواهیم کمی از تمرین برای شما صحبت کنیم.

تمرین صحیح به نحوی نیست که شما راحت از پس آن بربیایید. بلکه باید به شما فشار آورده و شما را به زحمت بیاندازد. هر چقدر که این فشار روی شما بیشتر باشد و هر دفعه بتوانید کار سخت‌تری را انجام دهید، نتیجه بهتر و زودتری خواهید گرفت. این یک قانون کاملا واضح و ثابت شده است.

یعنی شما در این ورزش‌ها مخصوصا بدنسازی بدون وارد کردن فشار به خودتان و سنگین‌تر کردن وزنه یا افزایش تعداد درجا خواهید زد و پس از مدتی با ندیدن پیشرفت خودتان دلسرد خواهید شد. برای ایجاد یک فشار مدام و متوالی در تمرین‌های بدنسازی، بدن شما باید قدرت تحمل این فشار را داشته باشد.

به بیان خودمانی شما باید پس از مدتی زیاد شدن زورتان را احساس کنید. پس ساخت ماهیچه، ایجاد فشار و پیشرفت، همگی در گروی قدرت شما قرار دارد. راهکارهای مختلفی برای افزایش قدرت وجود دارد، مانند تمرینات مخصوص، تغذیه و استفاده از انواع مکمل های قدرتی‌. استفاده از انواع مکمل های قدرتی در این مورد واقعا مانند قطعه گم‌شده پازل شما عمل خواهد کرد و تاثیر به سزایی در عملکرد شما خواهد داشت.

در این مقاله در کنار شما همراهان عزیز اولون فیت، می‌خواهیم به بررسی انواع مکمل های قدرتی، نحوه تاثیر آن‌ها و مواردی از این دست بپردازیم و به طور مفصل درباره آن‌ها بحث خواهیم کرد.

قويترين مکمل افزایش قدرت

گفتیم که افزایش قدرت در بدنسازی، یعنی وزنه‌های سنگین‌تر. وزنه‌های سنگین‌تر برابر است با فشار بیشتر و این فشار بیشتر یعنی شما راحت‌تر و سریع‌تر به هدفتان خواهید رسید. پس عضلات در گروی قدرت بیشتر هستند. قدرت بیشتر جلوی آسیب‌های آتی را خواهد گرفت و شما را همه جوره به هدفتان نزدیک‌تر خواهد کرد.

پس متوجه می‌شویم که چرا استفاده از انواع مکمل‌های افزایش قدرت در بین ورزشکاران طرفدار دارد. از بعد دیگر اگر بخواهیم به این قضیه نگاه کنیم، افزایش قدرت در بین مردم، چه با استفاده از ورزش چه با استفاده از انواع مکمل قدرتی یا هر روش دیگری در آینده بسیار به کار آن‌ها خواهد آمد.

انواع مکمل های قدرتی

این افزایش قدرت و ماهیچه در شما در سنین بالاتر که بدن رو به افول رفته و رو به تحلیل عضلات خود می‌آورد به سلامتی شما بسیار کمک خواهد کرد. این افزایش قدرت باعث مستحکم‌تر شدن استخوان‌ها می‌شود و احتمال پوکی استخوان و بیماری‌های دیگر مربوط به استخوان و مفاصل کاهش پیدا می‌کند.

پس انواع مکمل‌های افزایش قدرت که در ادامه راجع به آن‌ها صحبت خواهیم کرد، هم جنبه افزایش قدرت برای شما دارند، هم در ساخت عضلات و بدن نقش بسیار خوبی دارند و هم در تضمین سلامتی شما در آینده تاثیرگذار هستند.

وقتی اسم مکمل افزایش قدرت می‌آید، بین انواع مکمل‌های افزایش قدرت بعضی از افراد فقط به استروئیدهای مختلف فکر می‌کنند. استروئیدها نیز دارای عوارض جانبی بسیار هستند. این عوارض جانبی که در حال حاضر بسیار بولد شده و به آن توجه می‌شود باعث بد نام شدن انواع مکمل های قدرتی شده است.

این موضوع از ریشه غلط بوده و دیگر مکمل‌ها اصلا این عوارضی که برای استروئیدها نام برده می‌شود را ندارند. شما نیز اگر به عنوان ورزشکار به دنبال استفاده از این مکمل‌ها هستید، بسیاری از انواع مکمل های قدرتی هستند که باید با آن‌ها آشنا شوید.

حالا که وارد بحث انواع مکمل های قدرتی شدیم، باید تعدادی از این مکمل‌ها را به شما معرفی کنیم تا شما بتوانید با دید بازتر به این موضوع نگاه کنید و اطلاعات بیشتری از این بحث داشته باشید. موارد زیر در دسته انواع مکمل های قدرتی قرار می‌گیرند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید بهترین نتیجه را بگیرید:

 • ال کارنتین
 • روی
 • کراتین
 • پروتئین وی
 • مکمل BCAA
 • بتا آلانین و مواردی دیگر از این دست که در ادامه این مقاله به توضیح کاملی از برخی از این مکمل‌ها خواهیم پرداخت.

مكمل ال كارنيتين

نکته حائز اهمیت استفاده از مکمل‌ها این است که باید بر طبق نیاز بدنتان و مشاوره با تیم متخصص و با تجربه اقدام به خریداری و مصرف انواع مکمل های قدرتی کنید. علاوه بر این استفاده دوز درست در تایم درست نیز برای نتیجه‌گیری شما لازم است. از سوی دیگر حتما باید به فکر خرید یک مکمل اورجینال از یک فروشگاه معتبر باشید.

موضوعی که بسیار واضح است این است که انواع مکمل های قدرتی و دیگر مکمل‌ها بدون تمرین مداوم و با برنامه، تغذیه مناسب و مواردی از این دست هیچ کارایی ندارند. مجموعه اولون فیت علاوه بر ارائه محصولات اورجینال و با کیفیت، به شما در زمینه خرید مکمل ها و خرید مکمل چربی سوز هم مشاوره می دهد.

مکمل ها چگونه در افزایش قدرت به شما کمک می کنند؟

در این بخش از مقاله در کنار شما همراهان عزیز اولون فیت، می‌خواهیم به بررسی چگونگی افزایش قدرت در ورزشکاران به وسیله انواع مکمل های قدرتی بپردازیم. شاید سوال شما نیز باشد که انواع مکمل های قدرتی چگونه به افزایش قدرت در بدنسازان و ورزشکاران کمک می‌کنند؟ آیا تمامی انواع مکمل های قدرتی موجود در بازار کارایی خوبی دارند؟ آیا این مکمل‌ها، همگی بر یک اساس باعث افزایش قدرت می‌شوند؟ برای گرفتن جواب این سوالات در ادامه همراه ما باشید.

 مکمل برای افزايش قدرت
پیش تر نیز اشاره داشتیم که استفاده از انواع مکمل های قدرتی در افزایش قدرت شما هیچ اثری نخواهد داشت. پس فکر این که مکمل افزایش قدرت، به تنهایی باعث زیاد شدن زور شما می‌شود را از سر خود خارج کنید. نقش انواع مکمل های قدرتی، همانطور که از اسمشان کاملا واضح و مشخص است، مکمل بودن می‌باشد.

یعنی این داروها به عنوان یک تکمیل کننده در یک زنجیره ایجاد و افزایش قدرت عمل می‌کنند. این زنجیره از موارد متفاوتی تشکیل شده است. این موارد شامل تمرین صحیح و با برنامه، تغذیه مناسب و استفاده درست از انواع مکمل های قدرتی برای ورزشکاران می‌باشد.

اگر بخواهیم یک توضیح مختصر از این زنجیره بدهیم تا صحبتمان کامل برای شما جا افتاده و واضح باشد، در ابتدای امر باید بگوییم که تمرین درست چگونه است؟ تمرین صحیح اولا که باید بر اساس یک برنامه منظم و دقیق، زیر نظر مربی باتجربه طراحی شود. یعنی شما باید با توجه به نیازهای بدنتان، ضعف‌هایتان و اهدافی که می‌خواهید به آن‌ها برسید یک برنامه خوب تمرینی داشته باشید. این برنامه را منظم و با جدیت تمام اجرا کنید.

مصرف مکمل های قدرتی به تنهایی و افزایش استقامت در دویدن

بعضی از مربیان برای افزایش قدرت در شاگردان خود از راه‌های متفاوتی استفاده می‌کنند. مثلا توصیه می‌کنند تا جایی که توان دارید از سنگین‌ترین وزنه استفاده کنید. حجم تمرین را کاهش می‌دهند تا بتوانید سنگین‌ترین تمرین را در یک حجم کم انجام دهید. یعنی به جای ۳ ست ۱۲ تایی، حرکات را در ۴ ست ۵ تایی تعیین می‌کنند.

از برخی تمرینات مقاومتی چون چند دور دوی سرعت، پرش از مانع و مواردی از این دست در برنامه ورزشی شما گنجانده می‌شود تا بهترین نتیجه را بگیرید. حالا در کنار داشتن یک تمرین خوب، باید از یک تغذیه مناسب هم پیروی کنید. قطعا همه شما همراهان عزیز اولون فیت می‌دانید که استفاده از غذاهای مقوی و پر پروتئین برای بدنسازان نیاز است.

دو سرعت

این رژیم پر پروتئین که بر اساس نیاز بدن هر کسی طراحی می‌شود، سازنده ماهیچه‌ها و عضلات بدن است که در نهایت باعث افزایش قدرت در بدنسازان می‌شود. تغذیه را به هیچ عنوان نباید دست کم گرفته و پشت گوش بیندازید. بلکه تغذیه صحیح حتی از تمرین سنگین هم واجب‌تر و مهم‌تر است.

تغذیه صحیح باید در طی روز رعایت شود و مختص و محدود قبل و بعد تمرین نباشد. این کار باعث می‌شود شما بهترین نتیجه را بگیرید. به نوعی بدنسازی یک سبک زندگی است که شما در روتین زندگی خود کاملا آن را حس می‌کنید.

نیاز به مکمل افزایش قدرت در بدنسازی

بخش سوم این زنجیره که موثر روی هر دو مورد قبلی بوده و تکمیل کننده تمرین و تغذیه خوب یک ورزشکار است، انواع مکمل های قدرتی هستند. کار مکمل‌ها به طور کلی تامین نیاز بدن است. حالا شاید برای این سوال پیش بیاید که دقیقا چطور نیاز بدن تامین می‌شود؟

با تمرین سنگین شما به نوعی یک آسیب بسیار ریز و کوچک به عضلات خود وارد می‌کنید. این آسیب‌ها که در واقع پارگی‌های کوچک هستند، محرک ترمیم می‌باشند. دقیقا مانند یک زخم کوچک که روی بدن شما ایجاد می‌شود و بدن آن را ترمیم می‌کند. حالا که بدن می‌خواهد این پارگی کوچک و ریز عضله شما را جبران کند و ترمیم را انجام دهد، نیاز به یک سری مواد مغذی دارد.

این مواد مغذی می‌تواند پروتئین و سایر ریز مغذی‌ها باشد. این پروسه ساخت عضله و فیبرهای عضلانی است که بعد از هر تمرین اتفاق می‌افتد. بخشی از نیاز را شما باید با تغذیه صحیح خود که راجع به آن توضیح دادیم تامین کنید. اما تغذیه به تنهایی نمی‌تواند مقدار کافی از این پروتئین‌ها و ریز مغذی‌ها را برای عضله‌سازی تامین کند.

مكمل قدرتی

دقیقا همین جا است که نقش اساسی انواع مکمل های قدرتی را شما می‌بینید. یعنی این مکمل‌ها تمامی نیازهای بدن شما برای ساخت ترمیم عضلاتتان و ساخت فیبرهای عضلانی جدید، تامین می‌کند. این پروسه در طی مدت زمان باعث ساخت عضلات حجیم‌تر و قوی‌تر می‌شود‌.

برخی از انواع مکمل های قدرتی تامین کننده این نیاز‌ها در بدن هستند. به عنوان مثال پروتئین وی، آمینو اسیدها و مواردی از این دست که شما قبل و بعد از تمرین از آن‌ها استفاده می‌کنید تامین کننده مواد لازم ساختاری پروتئین بوده یا پروتئین زود جذب را به بدن شما تقدیم می‌کنند.

برخی دیگر از انواع مکمل های قدرتی، باعث افزایش انرژی و قدرت شما در تمرین می‌شوند. به عنوان مثال ال کارنتین، کراتین، کافئین و مواردی از این دست جزو این گروه می‌باشند. این موارد علاوه بر تامین نیازها با افزایش سوخت و ساز، بالا بردن سرعت ریکاوری، تامین اکسیژن عضلانی و مواردی دیگر باعث افزایش عملکرد شما و همچنین سرعت بخشیدن به روند عضله‌سازی و قدرت گرفتن شما می‌شوند.

پس همان‌طور که در ابتدا برای شما عرض کردیم، انواع مکمل های قدرتی وجود دارد که می‌تواند به گونه‌های مختلف، روی پروسه عضله‌سازی و افزایش قدرت در بدن شما اثرگذار باشد و مانند یک کاتالیزور سرعت شما در رسیدن به هدفتان بالا ببرد.

چرا باید مکمل‌های قدرتی مصرف کرد

در این بخش از مقاله می‌خواهیم درباره این موضوع صحبت کنیم که چرا باید از انواع مکمل قدرتی در بدنسازی و ورزش استفاده کنید. ببینید همان‌‌طور که قبل‌تر نیز اشاراتی به این موضوع داشتیم، بسیار واضح است که افزایش قدرت در بدنسازی و ورزش‌های قدرتی چون وزنه‌برداری، پرتاب دیسک و مواردی از این دست یک نیاز است.

ورزش با وزنه

یعنی شما به هیچ وجه نمی‌توانید بدون اینکه زورتان بیشتر شود و قدرت بیشتری پیدا کنید، پیشرفت کنید و به هدفتان نزدیک‌تر بشوید. اگر مثل همان روز اول و روز شروعتان باشید، به سرعت با ندیدن پیشرفت خودتان دلسرد خواهید شد و از ورزش دست خواهید کشید. پس این موضوع که هدف در گروی افزایش قدرت می‌باشد، ثابت شده و جای هیچ بحثی ندارد.

تامین مواد مورد نیاز

حالا شما با تمرینات سنگین‌تر به بدن خود فشار بیشتری وارد می‌کنید، اما از سمت دیگر نیازهای بدن خود را تامین نمی‌کنید. این اشتباه‌ترین و آسیب‌زا ترین کاری‌ است که یک ورزشکار می‌تواند با بدن خود انجام دهد‌. این کار علاوه بر اینکه شما را مستعد کشیدگی‌ها و پارگی‌های عضلانی می‌کند، باعث عضله‌سوزی در بدن شما نیز می‌شود.

پس تامین نیاز یک پروسه مهم و موثر در روند و مسیر شما برای رسیدن به هدفتان است. برای تامین نیاز بدن شما باید یک روند تغذیه‌ای خوب داشته باشید، اما این اصلا کافی نیست. مخصوصا در ورزشکاران حرفه‌ای که اهداف بزرگی در سر دارند. به همین علت باید از انواع مکمل های قدرتی در روند خود استفاده کرده و آن‌ها را در برنامه خودتان بگنجانید.

به عنوان مثال برای افزایش قدرت و پیشرفت بدنیتان شما باید در روز بر حسب وزن بدنتان مقداری پروتئین دریافت کنید. این مقدار از ۱.۵ گرم تا ۴ گرم برای هر کیلو گرم بر حسب هدفتان و دوره تمرین متفاوت است. اما به هر حال دریافت این حجم از پروتئین با تغذیه عملا کاری غیرممکن و بسیار سخت است. به همین علت این یکی از دلایل استفاده از انواع مکمل های قدرتی است.

غذای حاوی پروتئين

ریکاوری

 مورد دیگر که باید اشاره کنیم بحث ریکاوری است. شما هر چه تمرین سنگین‌تر و طاقت‌فرساتری را پشت سر گذاشته باشید، دقیقا به همان میزان نیاز به ریکاوری بهتری دارید. وگرنه درد، خستگی و گرفتگی‌های عضلانی شما را آزار خواهد داد و از برنامه تمرینی خودتان دورتر خواهید شد.

انواع مکمل های قدرتی در بازار وجود دارند، که یکی از کاربردهایشان بالا بردن سرعت و کیفیت ریکاوری در بدن بوده تا شما سریع‌تر به فرم عادی و نرمال خود برای ادامه تمرینات برگردید. این مکمل‌ها با این کار جلوی انواع آسیب‌های ممکن ورزشی را در بدن شما گرفته و به حفظ هر چه بیشتر سلامتی شما کمک می‌کند.

برای تمرین سنگین‌تر و بهتر شما قطعا نیاز به انرژی زیادی دارید و تامین این دوز از انرژی، بالا بردن استقامت شما در تمرین و همچنین دیرتر خسته شدن عضلات دیگر علت استفاده از انواع مکمل های قدرتی است. به طور کلی استفاده از انواع مکمل های قدرتی، علاوه بر اینکه قدرت شما را در تمرین بالا می‌برند، کاربردهای مفید دیگری نیز دارند که آن‌ها را جزو زنجیره بدنسازی قرار می‌دهد.

چرا باید مکمل‌های قدرتی مصرف کرد

ال کارنیتین و دوز پیشنهادی

یکی از انواع مکمل های قدرتی که می‌خواهیم تمام و کمال آن را بررسی کنیم، ال کارنیتین است. از ال کارنیتین در بخش‌های قبلی هنگام معرفی انواع مکمل های قدرتی، اسم بردیم. شاید خیلی از شما ال کارنتین را به عنوان یک مکمل چربی‌سوز و لاغری نیز شنیده باشید و باعث تعجب شما شود که چرا ما آن را در دسته انواع مکمل های قدرتی نام بردیم.

در این بخش کاملا راجع به کارایی‌های بسیار مفید این مکمل صحبت می‌کنیم. ال‌ کارنیتین یا لووکارنتین در واقع یک ساختار آمینو اسید ضروری بدن است. این اسید آمینه را بدن نیز خودش تولید می‌کند اما برای بدنسازی و ورزش شما به مقدار بیشتری از آن نیاز دارید که به وسیله تغذیه و استفاده از مکمل آن را تامین می‌کنید.

پایه و اساس اصلی این مکمل تبدیل چربی به انرژی است. نقش انرژی را انواع مکمل های قدرتی به یاد بیاورید. باز هم در ادامه بیشتر از این موضوع سخن خواهیم گفت. این ترکیب که در بدن از لیزین و متیونین تولید می‌شود، در فراورده‌های گوشتی نیز وجود دارد.

کاربردهای ال کارنتین

کاربردهای ال کارنتین بسیار است که در اینجا به آن‌ها اشاره می‌کنیم. بهبود سلامت قلب، بهبود عملکرد مغز، کمک به فرایند شیمی درمانی، درمان بیماری‌ها و مواردی از این دست از کاربردهای آن است. این کاربردها در سلامتی هر کسی تاثیر دارد اما ما به کاربردهای ورزشی آن بیشتر می‌پردازیم.

بازو پرقدرت

 • این مکمل چربی‌سوزی را در بدن بیشتر می‌کند و باعث لاغری در ورزشکاران می‌شود.
 • کاربرد ورزشی بعدی که ال کارنیتین دارد، ریکاوری است. بالا بردن سرعت ریکاوری نیز یکی از عملکرد‌های انواع مکمل های قدرتی بود که به آن اشاره کردیم.
 • یکی دیگر از عملکردهای انواع مکمل های قدرتی، استقامت در تمرین بود. دقیقا یکی از عملکردهای این مکمل نیز همین موضوع است.
 • با افزایش جریان خون خستگی را تاخیر می‌اندازد.
 • جلوگیری از درد و کاهش آن‌ها نیز از کاربردهای این مکمل است که باز هم جزو فاکتورهای ما در استعمال انواع مکمل های قدرتی بود.
 • افزایش تولید گولبول‌های قرمز و افزایش اکسیژن رسانی به بدن و ماهیچه‌ها نیز از کاربردهای دیگر این مکمل ارزشمند است.

دوز و زمان پیشنهادی ما برای ال کارنیتین که یکی از انواع مکمل های قدرتی زود جذب است، قبل تمرین یا صبح است. دوز مصرفی استاندارد آن نیز بین ۵۰۰ الی ۲۵۰۰ میلی گرم در روز است. البته تعیین دوز بسته به بدن شما، دوره ورزشی و صلاحدید مربی متفاوت است. تعداد کمی نیز از افراد به این مکمل واکنش حساسیتی نشان می‌دهند و دچار اسهال، حالت تهوع و استفراغ می‌شوند. با این حال می‌توان آن را به عنوان مکملی بدون عارضه معرفی کرد.

روی و دوز پیشنهادی

منظور از روی در اینجا، در واقع همان مکمل زینک است که حاوی بسیار زیادی روی می‌باشد. از آن به عنوان یکی از انواع مکمل های قدرتی در بدنسازی یاد می‌شود. اما شاید برایتان سوال پیش بیاید که چرا و چگونه این اتفاق افتاده و آن را یک مکمل ورزشی می‌دانند؟
این قرص به طور کلی بر بدن اثرات مثبتی زیادی دارد و افراد بسیاری نیز از آن در روز استفاده می‌کنند. اما یکی از مصارف خاص روی یا همان قرص زینک در بدنسازان و ورزشکاران است که به طور حرفه‌ای تمرین می‌کنند. آن‌ها همیشه در برنامه خودشان قرص زینک را جای می‌دهند. در اینجا می‌خواهیم از فواید این قرص زینک در بدنسازی صحبت کنیم و به گونه‌ای ثابت کنیم که این مکمل در دسته انواع مکمل های قدرتی قرار می‌گیرد.

زينك

کاربردهای روی

 • اولین فایده‌ و کاربردی که این مکمل دارد، محرک و افزایش‌دهنده تستوسترون و هورمون رشد است. با افزایش تستوسترون و هورمون رشد نیز ساخت عضلات و عضله‌سازی در بدن بیشتر می‌شود. این به معنی افزایش قدرت در ورزشکاران نیز است. پس این یک دلیل برای قرار گرفتن در رده انواع مکمل های قدرتی می باشد.
 • بحث دوم افزایش سرعت ریکاوری و بازیابی بدن است که دقیقا مشابه انواع مکمل های قدرتی است که بارها به آن‌ها اشاره کردیم.
 • موضوع سوم نیز افزایش نیرو و عملکرد شما در هنگام تمرین است. این کاربرد و دلیل که بسیار واضح و مستقیم بیان ویژگی انواع مکمل های قدرتی است.
 • البته باید به مواردی دیگر چون لاغری، کمک به کاهش چربی بدن در دوران کات و بالا رفتن سیستم ایمنی از دیگر ویژگی‌های این مکمل مفید اشاره کرد که کمتر به آن توجه شده و آن را دست کم می‌گیرند.

یک ساعت قبل یا دو ساعت بعد از غذا بهترین تایم مصرف زینک است که بر مبنای نوع جذب آن توصیه می‌شود. دوز پیشنهادی نیز برای مصرف روی برای مردان حدود ۱۴ میلی گرم و برای بانوان ۱۱ میلی گرم در روز است. البته این مقدار ممکن است طبق صلاحدید فرق متخصص برای نتیجه بهتر و نیاز بدن افزایش نیز پیدا کند.

خرید مکمل افزایش قدرت

واع مکمل های قدرتی با راه‌های مختلفی چون کاهش دوران ریکاوری و افزایش کیفیت آن، افزایش استقامت در تمرین، تامین انرژی در تمرین، افزایش پروتئین و اکسیژن رسانی به ماهیچه‌ها، کمک به عضله‌سازی بهتر و بیشتر و مواردی از این دست باعث افزایش قدرت در بدنسازان می‌شوند ‌و به نوعی زنجیره تکمیل کننده قدرت در بدنسازی هستند.

با توجه به اهميت های ذكر شده برای اين مكمل ها، سعی كنيد برای خريد به مرکز خرید مکمل بدنسازی معتبر مراجعه فرماييد. مجموعه اولون فيت با توجه به سابقه فروش طولانی و داشتن نمايندگی اولون فارما، يك مجموعه بسيار معتبر است كه می توانيد با خيال راحت خريدتان را انجام دهيد.

سخن پایانی
در این مقاله در کنار شما همراهان عزیز اولون فیت، به بررسی تمام و کمال انواع مکمل های قدرتی و نحوه افزایش قدرت آن‌ها صحبت کردیم. برای مشاوره و مشورت بیشتر و همچنین دريافت برنامه مصرف مکمل بدنسازی می‌توانید با همکاران ما در اولون فیت در ارتباط باشید که در اسرع وقت آماده پاسخگویی به شما همراهان محترم می‌باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.