مجله ورزشی

تستوسترون از سبک ترین استروئید ها

فهرست مطالب

سبک ترین استروئید

سبک ترین استروئید بدنسازی و پاورلیفتینگ را می شناسید؟ سبک ترین دوره استروئید را چطور؟

پیش از هرچیزی بازم است اشاره ای به استروئیدها داشته باشیم: استروئیدهای آندروژنیک-آنابولیک (AAS) از دهه 1940 برای افزایش عملکرد ورزشی استفاده شده است، استروئیدهای آنابولیک مشتقات مصنوعی هورمون تستوسترون هستند که از جمله مسئول رشد عضلانی، ‘اثر آنابولیک’ و توسعه خصوصیات جنسی مردان ، ‘اثر آندروژنیک’ است.

استروئیدهای آنابولیک به چندین روش مختلف در بدن عمل می کنند:

هنگامی که وزنه های سنگین بلند می کنیم، ریز پارگی هایی در فیبرهای عضلانی ایجاد می کنیم. تستوسترون در واکنش به این امر فیبرهای عضلانی جدید و بزرگتر ایجاد می کند.

استروئیدهای آنابولیک تولید هورمون رشد (GH) را تحریک می کنند و تقریباً بر روی هر سلول بدن به ویژه ماهیچه های اسکلتی، غضروف ها و استخوان ها اثرات زیادی دارد.

همچنین شواهدی وجود دارد که استروئیدهای آنابولیک ممکن است جذب اکسیژن را افزایش دهند. در ادامه قصد داریم به سولاتی که در ابتدای این مقاله از شما پرسیده شد بپردازیم.

بیشتر بخوانید ضعیف ترین استروئید در بدنسازی

سبک ترین استروئید کدام می باشد؟

در ادامه قصد داریم به سبک ترین استروئیدها در بدنسازی و پاورلیفتینگ بپردازیم:

  • اکساندرولون
  • تستوسترون
  • وینسترول

اکساندرولون (Anavar)

اکساندرولون، همچنین به نام Anavar، یک استروئید آندروژنی آنابولیک است که برای مصرف خوراکی درست مانند متاندینون (دیانابول)، متنولون استات، متیل تستوسترون، اکسی متولون، قرص استانوزولول یا تستوسترون آندکانوات (Andriol) در نظر گرفته شده است. این ماده فعال در ابتدا در پزشکی انسانی برای کمک به بیماران مبتلا به بلوغ تاخیری یا افزایش وزن کم بدن مورد استفاده قرار گرفت. به لطف این اثر، استروئید خوراکی در صحنه بدنسازی نیز مهم است و از جمله برای تسریع عضله سازی استفاده می شود.

اکساندرولون استروئیدی با تجزیه عضلانی مقابله می کند و در صورت ترکیب با یک رژیم غذایی غنی از پروتئین و پر انرژی به افزایش وزن بدن کمک می کند. برخی از کاربران به دلیل شهرت آن برای ایجاد عوارض جانبی کمی، آن را یکی از کاربرپسندترین و سبک ترین استروئیدهای خوراکی می دانند.

 

تستوسترون

تستوسترون را میتوان سبک ترین استروئید در پرورش اندام دانست. تستوسترون پایین در مردان باعث افزایش چربی و افزایش وزن، کاهش مصرف کالری، افزایش شیوع اختلالات گلوکز خون و عدم حساسیت به انسولین می شود و در غیر این صورت بر کنترل متابولیک تأثیر منفی می گذارد. در زنان، تستوسترون بالا به طور غیرعادی اثرات منفی بسیاری دارد.

در مجموع و در هر دو جنس، تستوسترون مستقیماً در سیستم عصبی مرکزی شما (مغز و نخاع) برای تنظیم متابولیسم عمل می کند و بر میزان کالری سوزی بدن و حفظ سطح قند خون سالم تأثیر می گذارد.

سبک ترین استروئید

وینسترول

درک نحوه عملکرد استانوزولول در بدن می تواند به درک تأثیر قدرتمند آن بر ظاهر و عملکرد فیزیکی کمک کند. استانوزولول که به عنوان Winstrol نیز شناخته می شود، یک استروئید آنابولیک است و اثر اصلی آن حول افزایش سنتز پروتئین در بدن می چرخد. این اساساً به این معنی است که به بدن در استفاده مؤثرتر از پروتئین کمک می کند که متعاقباً منجر به افزایش رشد و توسعه عضلات می شود.

استانوزولول همچنین اثرات قابل توجهی بر احتباس نیتروژن در عضلات دارد. اهمیت نیتروژن در بدن را نباید دست کم گرفت، به ویژه با توجه به نقش آن در ساخت پروتئین. استانوزولول به حفظ تعادل مثبت نیتروژن در بدن کمک می کند و منجر به رشد بیشتر عضلات و ریکاوری سریعتر از تمرینات شدید می شود.

علاوه بر این، استروئید به طور قابل توجهی سطح گلوبولین اتصال دهنده به هورمون جنسی (SHBG) را کاهش می دهد. SHBG پروتئینی است که به هورمون ها متصل شده و اثربخشی آنها را کاهش می دهد. استانوزولول با کاهش سطح SHBG به هورمون های بیشتری اجازه می دهد که محدود و فعال باقی بمانند، قدرت آنها را افزایش می دهد و در نهایت منجر به رشد و توسعه ماهیچه های به صورت قابل توجه تری می شود.

 

سخن آخر

استروئیدهای آنابولیک موادی هستند که به طور مصنوعی تولید می شوند که دارای اثر عضله سازی (آنابولیک) هستند. ساختار شیمیایی آنها شبیه به تستوسترون، یک هورمون جنسی مردانه است. مانند تستوسترون، استروئیدهای آنابولیک نیز دارای اثرات آندروژنیک هستند. این به بلوغ خصوصیات جنسی معمولی مردانه مانند موهای بیشتر بدن یا صدای عمیق اشاره دارد. بنابراین به این مواد استروئیدهای آنابولیک آندروژنیک (AAS) نیز گفته می شود.

اولون فیت به نعوان نمایندگی انحصاری برند داروسازی اولون فارما همواره در نظر دارد تا با ارائه دارهای با کیفیت به شما در طول این محصول کمک کنند.

بنابراین اگر قصد سفارش و خرید سبک ترین استروئید ها را از اولون فیت دارید، می توانید از تصویر پایین استفاده نمایید.

 

سوالات متداول

چرا استروئیدهای آنابولیک در بدنسازی استفاده می‌شوند؟

استروئیدهای آنابولیک برای تسریع رشد عضلات و افزایش عملکرد بدنی استفاده می‌شوند. این استروئیدها با افزایش سنتز پروتئین در عضلات و تحریک تولید هورمون رشد، بهبود حجم و قدرت عضلانی را فراهم می‌کنند.

چه مدت زمانی برای مشاهده نتایج از مصرف ترنبولون انانتات نیاز است؟

زمان لازم برای مشاهده نتایج از مصرف ترنبولون انانتات بسته به فرد و برنامه تمرینی متفاوت است، اما درصورت کلی پس از چند هفته مصرف، بهبود قابل توجهی در قدرت و استقامت مشاهده می‌شود.

آیا تستوسترون برای مبتدیان مناسب است؟

بله، تستوسترون به عنوان یکی از قدیمی ترین و سبک‌ترین استروئیدهای آنابولیک، برای مبتدیان مناسب است. این استروئید به دلیل توانایی‌اش در افزایش حجم عضلانی و بهبود عملکرد بدنی با عوارض جانبی کم، یکی از انتخاب‌های محبوب برای مبتدیان است. برای اطلاعات بیشتر به بخش "تستوسترون" در مقاله مراجعه کنید.

نحوه خرید بهترین و سبک ترین استروئیدهای بدنسازی چیست؟

طبق موارد ذکر شده در متن محتوا می توانید با سفارش از نمایندگی اولون فیت، اقدام به خرید محصول مورد نظر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.