مجله ورزشی

بهترین دوره چربی سوزی در بدنسازی با استروئیدهای اولون فارما

فهرست مطالب

بهترین دوره چربی سوزی در بدنسازی

بهترین دوره چربی سوزی در بدنسازی به نظر شما چیست؟ وقتی صحبت از سوزاندن چربی بدن می‌شود، رژیم غذایی و تمرینات هوازی قطعا مهم هستند، اما نحوه تمرین با وزنه نیز می‌تواند تأثیر زیادی بر میزان کاهش چربی بدن داشته باشد. البته استفاده از مکمل های ورزشی و بهترین چربی سوز بدنسازی می تواند در این مورد بسیار موثر باشد. در ادامه همراه ما باشید که قصد داریم به بررسی بهترین دوره چربی سوزی بدنسازی بپردازیم.

بهترین دوره چربی سوزی در بدنسازی با استروئید

انتخاب بهترین دوره چربی سوزی بدنسازی برای کاهش وزن یک موضوع بسیار پر اهمیت است. استروئیدهای آنابولیک مانند تستوسترون، دیانابول، و ترنبولون باتوجه به تاثیر بالای خود در چربی سوزی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تاثیرات استروئیدها در چربی سوزی

استروئیدها باتوجه به اینکه هم در رشد عضلات و هم در افزایش و بهبود عملکرد ورزشی نقش موثری دارند می توانند تاثیرات زیادی در چربی سوزی نیز داشته باشند. از دلایل چربی سوزی استروئیدها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • افزایش نرخ متابولیسم پایه (BMR)
  • افزایش سنتز پروتئین و توده عضلانی

افزایش نرخ متابولیسم پایه (BMR)

استروئیدها موجب افزایش نرخ متابولیسم می شوند. به این معنا که بدن حتی زمان استراحت نیز کالری زیادی می‌سوزاند. این افزایش متابولیسم می‌تواند به کاهش ذخایر چربی بدن کمک کند.

افزایش سنتز پروتئین و توده عضلانی

با مصرف استروئیدها توده های عضلانی افزایش پیدا می کنند و بدین شکل بدن نیاز به انرژی بیشتری دارد. عضلات به طور مداوم در حال مصرف انرژی هستند و همین موضوع باعث کاهش چربی بدن می‌شود.

افزایش سطح هورمون‌های تیروئیدی

یکی دیگر از ویژگی های استروئیدها این است که بر هورمون‌های تیروئیدی تأثیر می گذارند و باتوجه به اینکه این هورمون‌ها نقش مهمی در تنظیم متابولیسم و چربی‌سوزی ایفا می کنند. افزایش سطح این هورمون‌ها به افزایش چربی‌سوزی منجرو میشوند.

استروئیدهای معروف برای چربی‌سوزی

از استروئیدهای معروف که در دوره چربی سوزی بدنسازی استفاده می شوند میتوان به موارد زیر اشاره نمود.

  • وینسترول
  • ترنبولون
  • کلن بوترول
  • الکارنتین

وینسترول

وینسترول یا استانوزولول به چربی‌سوزی قوی و حفظ توده عضلانی کمک زیادی می کند.  از این مکمل معمولاً در دوره‌های کات برای بهبود تعریف عضلانی استفاده می‌شود. برنامه دوره ترکیبی وینسترول به شرح زیر است.

هفته اول – سوم روزانه 20 میلی گرم
هفته چهارم، پنجم و ششم روزانه 25 میلی گرم

 

ترنبولون

ترنبولون به استروژن تبدیل نمی شود بنابراین می تواند رشد عضله ها را افزایش دهد. علاوه بر افزایش توده عضلانی، توانایی بالایی در افزایش چربی‌سوزی دارد. این استروئید مناسب برای دوره‌های افزایش حجم عضلانی خشک و چربی‌سوزی همزمان است.

10 هفته روزانه 150 میلی گرم

کلن بوترول

کلن بوترول باتوجه به تاثیرات قوی خود در چربی‌سوزی و افزایش متابولیسم، نزد بدنسازان به محبوبیت زیادی رسیده است. از این مکمل برای دوره های چربی سوزی استفاده می شود. دوز معمول برای کاهش وزن 120-160 میکروگرم در روز است. هنگامی که ورزشکاران از کلنبوترول برای سوزاندن چربی استفاده می کنند، معمولاً با دوز پایین 20 میکروگرم شروع می کنند و به تدریج به 120-160 میکروگرم در یک دوره 2 تا 4 هفته ای افزایش می یابند.

روز اول – دوم روزانه 20 میلی گرم
روز سوم – چهارم روزانه 40 میلی گرم
روز پنجم – ششم روزانه 60 میلی گرم
روز هفتم – هشتم روزانه 80 میلی گرم
روز نهم – دهم روزانه 100 میلی گرم
روز یازدهم – دوازدهم روزانه 120 میلی گرم
روز سیزدهم – چهاردهم روزانه 140 میلی گرم

الکارنتین

الکارنتین دارای ترکیباتی است که با بهبود انتقال اسیدهای چرب به میتوکندری‌ها و بهبود جریان خون به افزایش انرژی و تقویت عملکرد بدنسازان کمک زیادی می کند. در مصرف الکارنتین، دوزها از 1000 تا 4000 میلی گرم در روز متغیر است.

بهترین چربی سوز قبل از ورزش

بهترین زمان برای مصرف چربی سوز زمانی است که از خواب بیدار می شوید، 30 دقیقه قبل از صبحانه یا تمرین صبحگاهی. این به این دلیل است که هنگام خواب متابولیسم بدن شما کند می شود. مصرف چربی سوز اول صبح به عنوان شروعی برای روز شما عمل می کند و به شما امکان می دهد تمرینات شدیدتری را انجام دهید. کافئین ها، استروئیدها، الکارنتین در کنار عصاره چای سبز جز بهترین چربی سوز قبل از ورزش محسوب می شوند. در ادامه قصد داریم به این موضوع بپردازیم که آیا زمان خواب هم امکان چربی سوزی وجود دارد؟ در ادامه همراه ما باشید.

چربی سوزی در خواب چگونه است

بهترین چربی سوزی موقع خواب

اگر موارد زیر را قبل از خوابیدن انجام دهید، در زمان خواب هم بدن شما به چربی سوزی ادامه می دهد.

  • تغذیه مناسب پیش از خواب
  • ورزش
  • خواب کافی
  • نوشیدن آب

تغذیه مناسب قبل از خواب

مصرف پروتئین‌ها و دوری از کربوهیدرات‌ها به چربی‌سوزی کمک میکنند.

ورزش منظم

انجام ورزش‌های قدرتی و هوازی قبل از خواب منجرو به افزایش متابولیسم می شود.

خواب کافی

داشتن خواب کافی و منظم به اندازه ی 7-8 ساعت به تنظیم هورمون‌های مرتبط با چربی‌سوزی کمک میکند.

نوشیدن آب

آب نوشیدن قبل از خواب می‌تواند متابولیسم را افزایش دهد.

نتیجه‌گیری

استروئیدهای آنابولیک-آندروژنیک می‌توانند با افزایش نرخ متابولیسم، بهبود لیپولیز، افزایش توده عضلانی و کاهش احتباس آب، نقش مؤثری در چربی‌سوزی ایفا کنند. با این حال، باید توجه داشت که استفاده از این استروئیدها می‌تواند با عوارض جانبی جدی همراه باشد و باید تحت نظر پزشک و با آگاهی کامل از خطرات احتمالی صورت گیرد. راه‌های طبیعی مانند تغذیه مناسب، تمرینات منظم و استراحت کافی همچنان بهترین روش‌ها برای چربی‌سوزی و بهبود سلامت عمومی هستند.

اگر به دنبال بهترین دوره چربی سوزی در بدنسازی هستید، به شما پیشنهاد می کنیم که حتما از استروئیدهای اولون فارما که جز بهترین مکمل های چربی سوزی هستند استفاده کنید. کافبست با نمایندگان اولون فارما در ارتباط باشید.

قیمت و خرید بهترین استروئید برای دوره حجم خشک، آیدار و چربی سوزی در ایران

 

سوالات متداول

بهترین مکمل چربی سوز شکم و پهلو در بدنسازی چیست؟

کافئین، پروتئین ها و همچنین استروئیدها که در بالاتر نام برده شده اند جز بهترین دارو چربی سوزی در بدنسازی می باشند.

بهترین ورزش برای چربی سوزی چیست؟

دویدن، طناب زدن، دراز نشست، شنا و طناب جز بهترین تمرینات برای چربی سوزی در خانه نیز هستند.

آیا درخواب امکان چربی سوزی وجود دارد؟

همانطور که گفته شد، اگر به مواردی که در بالاتر همچون خواب کافی و مصرف آب توجه کنید میتوانید در طول خواب هم متوجه چربی سوزی شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.