مجله ورزشی

بهترین ترکیب استروئید برای حجم خشک

فهرست مطالب

ویژگی های بهترین ترکیب استروئید برای حجم خشک

بهترین ترکیب استروئید برای حجم خشک یکی از مواردی است که در دنیای پیچیده بدنسازی حرفه ای، برای بهینه سازی عملکرد بدنسازان و دستیابی سریع تر به اندام ایده آل آن ها کمک به سزایی کرده و اگاهی از آن میتواند نقش موثری در رسیدن به این هدف داشته باشد. استروئید ها به عنوان ترکیباتی قدرتمند شناخته می شوند که اجرای صحیح دوره و انتخاب ترکیب مناسب استروئید امری تخصصی و پیچیده به حساب می آید که در صورت رعایت دستور العمل ها و اجرای اصولی دوره، می توان شاهد افزایش چشمگیر حجم و قدرت عضلات فرد بدنساز، بدون افزایش چربی بود.

از این رو در این مقاله به بررسی و معرفی بهترین ترکیب استروئید برای حجم خشک زیر نظر بهترین متخصصان فعال در این حوزه همچنین موارد مهمی مثل معرفی انواع استروئید ها، نحوه اجرای دوره، مکمل های ضروری و روش هایی برای محافظت از کبد در طی دوره حجم خشک حرفه ای میپردازیم.

معرفی انواع استروئید برای حجم خشک

انواع مختلفی از استروئید ها برای حجم خشک وجود دارد که از جمله بهترین استروئید ها برای حجم خشک عضلانی موثرترین آن ها برای دستیابی به بهترین ترکیب استروئید برای حجم خشک عبارتند از:

 • ترنبولون
 • وینسترول
 • پریموبولان
 • اکساندرولون

در ادامه به بررسی کامل تری درمورد بهترین استروئید ها برای حجم خشک عضلانی میپردازیم.

ترنبولون (Terenbolone) چیست؟

ترنبولون استات یکی از قوی ترین استروئید آنابولیک ها محسوب می شود که بسیاری از ورزشکاران برای تسریع روند عضله سازی خود از آن استفاده کرده و به نام ترن نیز شناخته می شود. به طور رسمی ترنبولون استات ها به عنوان یک استروئید آندروژنیک آنابولیک که در درجه حیوانی طبقه بندی می شوند معرفی شده که در اواخر دهه 60 میلادی تولید شده و به فروش می رسد. ترنبولون استات از چندین ویژگی قدرتمند برخوردار است که در سایر استروئید آنابولیک ها هم رایج است اما نکته حائز اهمیتی که وجود دارد میزان کارایی و قدرت ترنبولون است که آن را از سایر استروئید ها متمایز می کند.

از جمله مهمترین ویژگی های این استروئید برای حجم خشک برخورداری از قابلیت مهار هورمون های گلوکوکورتیکویید که نوعی هورمون استرس شناخته می شود و می تواند با ایجاد اختلال در هورمون های آنابولیک باعث از بین رفتن ماهیچه ها و افزایش چربی شود، است که ترنبولون را از دیگر استروئید ها متمایز کرده و باعث برتری آن شده است. از دیگر ویژگی های پر اهمیت این استروئید قوی بای حجم خشک می توان به بهبود بهره وری مواد غذایی، افزایش قدرت متابولیسم بدن، قدرت بالای اتصال به گیرنده های آندروژن مرتبط با لیپویسیز ها که باعث تجزیه چربی ها می شود، افزایش قابل توجه تعداد گلبول های قرمز خون، افزایش استقامت ماهیچه ها، بهبود میزان احتباس نیتروژن در بدن که باعث بالا رفتن میزان سرعت ریکاوری می شود، اشاره کرد.

ترنبولون (Terenbolone) چیست؟

وینسترول (Winstrol) چیست؟

وینسترول یکی از مهمترین استروئید هایی است که هنگامی که هدف چربی سوزی و برداشتن دوره کات است، اولین پیشنهاد برای هر بدنسازی محسوب می شود. مصرف این استروئید پرکاربرد علاوه بر آقایان برای بانوان نیز توصیه شده و در صورت مصرف مطابق دوره و تحت برنامه متخصص عارضه جانبی نخواهد داشت. وینسترول دارای اثرات بسیار زیادی است که در کوتاه ترین زمان می تواند فرد را به نتیجه مطلوب خود برساند. از جمله مهمترین ویژگی های این استروئید برای رسیدن به بهترین ترکیب استروئیدی حجم خشک می توان به مواردی اشاره کرد که از جمله آن ها عبارت است از:

 • افزایش توده عضلانی بدون چربی و بالا رفتن قدرت و استقامت
 • کاهش چربی بدن به خصوص در دوره های کاهش وزن آماده سازی برای مسابقات
 • بهبود وضعیت عضلات و افزایش حجم عضلات با ظاهری سفت تر و قوی تر
 • مصرف وینسترول به دو صورت تزریقی و خوراکی

پریموبولان (Primobolan) چیست؟

پریموبولان که با نام تجاری استروید متونولون آنانتات نیز شناخته می شود یکی از استروئید های نسبتا خاص است که در موارد خاصی استفاده می شود. در میان ویژگی های مختلفی که برای این نوع از استروئید برای حجم خشک استفاده می شود، به بررسی مهمترین ویژگی های آن میپردازیم که از جمله مهمترین آن ها عبارت است از:

پریموبولان بدون احتباس آب به افزایش توده عضلانی به طرز موثری کمک کرده و مثل دیگر استروئید ها باعث افزایش چربی بدن نمی شود.

همین امر موجب محبوبیت بسیاری برای استفاده از این استروئید برای دوره های کات می شود

 • برخورداری از عوارض جانبی بسیار کمتر نسبت به دیگر استروئید ها
 • تبدیل نشدن پریموبولان به استروژن که همین امر باعث بروز نکردن عوارضی مثل ژنیکوماستی (رشد بافت سینه در مردان) می شود.
 • ایجاد و بهبود قابل توجه قدرت و استقامت فیزیکی در ورزشکاران و بدنسازان برای داشتن عملکردی بهتر
 • برخورداری از قابلیت های درمانی نظیر درمان بیماری های ضعف عضلانی و کاهش وزن شدید ناشی از بیماری های مزمن
 • برخورداری از کمترین تاثیرات منفی بر سطح کلسترول و سیستم قلبی عروقی نسبت به سایر استروئید ها
 • به دلیل برخورداری از کمترین عوارض جانبی بهترین ترکیب استروئید برای حجم خشک بانوان نیز شناخته می شود

اکساندرولون (Oxandrolone) چیست؟

اکساندرولون یک استروئید آنابولیک است که از طریق افزایش میزان تستوسترون در بدن باعث تقویت و افزایش توده عضلانی در بدن می شود. این استروئید از جنبه درمانی نیز برخوردار بوده و در صنعت پزشکی به عضله سازی افراد بیماران هم کمک شایانی می کند. از جمله بیماران هدف برای مصرف این استروئید افرادی هستند که دچار سوختگی شده و یا عمل جراحی سنگینی را پشت سر گذاشته اند که برای جلوگیری از تحلیل رفتن ماهیچه ها و تعادل میزان نیتروژن و سنتز پروتئین تجویز می شود. دلیل محبوبیت این استروئید در میان ورزشکاران عضله سازی و کاهش چربی و افزایش قدرت آن ها است.

از دیگر ویژگی های قرص اکساندرولون اولون فارما می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قدرت مهار کردن کاتابولیسم های پروتئینی ناشی از مصرف گلوکوکورتیکویید ها
 • افزایش قدرت عضلانی و توده های ماهیچه ای
 • قابلیت درمان آسیب های کبدی ناشی از الکل و قابلیت درمان سندروم ترنر
 • قابلیت کاهش درد ناشی از پوکی استخوان

اکساندرولون (Oxandrolone) چیست؟

معرفی بهترین ترکیب استروئید برای حجم خشک

ترکیب استروئید های آنابولیک برای دستیابی به حجم خشک یا افزایش حجم توده های عضلانی بدون چربی بسیار مهم است. روش های مختلفی برای انجام دوره استروئید حجم خشک وجود دارد که هر کدام از آن ها باید با توجه به سبک فعالیت و نوع برنامه بدنسازی و تحت نظر متخصص تغذیه و یا مربی بدنسازی انجام شود. در ابتدا و پیش از شروع هر دوره ای از دوره های استروئید حجم خشک باید به نکات زیر توجه داشت:

 • برخورداری از سلامت کامل

پیش از شروع دوره استروئید برای حجم خشک باید از سلامت کامل در بدن خود اطمینان کامل حاصل نموده و به انجام کامل معاینات پزشکی و بررسی سوابق پزشکی خود توجه نمایید.

 • تهیه لیستی از اهداف

داشتن لیستی که شامل اهداف شما از شروع و ورود به دوره استروئید شده است، باعث می شود تا در طول مسیر انگیزه خود را از دست نداده و به راه خود مصمم باشید. نکته مهم در تهیه لیست توجه به این نکته است که اهداف قابل اندازه گیری و واقع بینانه باشد.

 • رعایت اصول ریکاوری

به بدن خود باید زمان کافی برای ریکاوری بین جلسات را داده تا بدن بتواند عملکرد بهتری بین جلسات تمرینی و دوره های استروئیدی داشته باشد

 • آگاه بودن به عوارض جانبی احتمالی

از عوارض جانبی بالقوه استروئید ها آگاه باشید و در صورت مشاهده هرگونه عوارض جانبی سریعا با پزشک خود مشورت کنید. از جمله پرکاربردترین و بهترین ترکیب های استروئید برای حجم خشک عبارت است از:

ترکیب پریموبولان، سوستانون و اکساندرولون

کنار هم قرار گیری استروئید پریموبولان اولون فارما، سوستانون و اکساندرولون در عین سادگی موجب تشکیل ساختار بهترین ترکیب استروئید برای حجم خشک شناخته می شود. ترکیب این استروئید ها با ایجاد ویژگی های خاصی که دارند آن ها را از سایر استروئید ها متمایز می کند. نحوه اجرای این دوره به صورت زیر است:

 • هفته اول

استروئید سوستانون به میزان 250 میلی گرم در هفته

اکساندرولون به میزان 15 میلی گرم در روز

 • هفته دوم تا چهارم از شروع دوره

اکساندرولون به میزان 20 میلی گرم در روز

تاموکسیفن سیترات به میزان 10 میلی گرم صبح و 10 میلی گرم در شب مصرف شود

سوستانون به میزان 500 میلی گرم در هفته (توضیحات : با فاصله 3 روز از هم 2 تزریق 250 میلی گرمی)

 • هفته پنجم تا هشتم

تاموکسیفن به میزان 10 میلی گرم صبح و 10 میلی گرم در شب مصرف شود

پریموبولان تزریقی به میزان 300 میلی گرم در هفته (در صورت استفاده از پریموبولان خوراکی 75 میلی گرم در روز استفاده شود)

 • هفته نهم

تاموکسیفن به میزان 10 میلی گرم صبح و 10 میلی گرم در شب

 • هفته دهم

تاموکسیفن به میزان 10 میلی گرم صبح و 10 میلی گرم در شب

ترکیب استروئید حجم خشک حرفه ای ترنبولون و وینسترول

استروئید های ترنبولون و وینسترول از جمله استروئید های قوی هستند که هر کدام به صورت جداگانه  باعث افزایش حجم خشک عضلات شده و از محبوبیت بالایی در میان ورزشکاران برخوردار هستند. در این ترکیب با کنار هم قرارگیری ترکیبات ترنبولون و وینسترول توده های عضلات تشکیل شده بسیار سفت تر و خشک تر خواهند بود. توصیه می شود که در صورت استفاده از ترنبولون تزریقی، از وینسترول خوراکی استفاده شود که به تعداد کمتری تزریق در روز نیاز باشد.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که استروئید های خوراکی در دوز های بالا می توانند تاثیرات سمی روی کبد داشته باشند بنابراین لازم است در انجام این دوره ها از مکمل هایی که برای حفظ سلامت کبد توصیه شده اند استفاده شود. نحوه انجام این دوره به عنوان بهترین ترکیب استروئید برای حجم خشک به صورت زیر خواهد بود:

 • هفته اول تا چهارم

وینسترول قرصی به میزان 20 میلی گرم در روز

ترنبولون به میزان 150 میلی گرم در هفته

 • هفته پنجم تا هشتم

استروئید وینسترول خوراکی به میزان 25 میلی گرم درروز

ترنبولون به میزان 250 میلی گرم در روز

ترکیب استروئید حجم خشک حرفه ای ترنبولون و وینسترول

دوره ترکیب پریموبولان و ترنبولون

انجام این دوره برای ورزشکاران و بدنسازان حرفه ای بوده و به هیچ عنوان به ورزشکاران مبتدی و نیمه حرفه ای توصیه نمی شود. با توجه به این که هرکدام از استروئید های پریموبولان و ترنبولون تولید تستوسترون در بدن را متوقف می کنند، ترکیب این دو استروئید نیز باعث سرکوب شدیدتر تستوسترون می شود که با آگاهی از این نکته برای بالا نگهداشتن سطح تستوسترون از مکمل هایی مثل سایپیونات یا انانتات استفاده کرد. مراحل انجام این دوره که یکی از بهترین ترکیب استروئید برای حجم خشک نیز محسوب می شود به صورت زیر است:

 • هفته اول تا دهم

تستوسترون سایپیونات به میزان 250 میلی گرم در هفته

ترنبولون به میزان 500 میلی گرم در هفته

پریموبولان انانتات به میزان 1000 میلی گرم در هفته

3 نکته مهم در پکیج حجم خشک حرفه ای

برای داشتن بهترین دوره های استروئیدی و رسیدن به نتیجه مطلوب و عملکردی مناسب، در ادامه به بررسی 4 نکته اساسی در انجام بهترین ترکیب استروئید برای حجم خشک میپردازیم که از جمله مهمترین آن ها عبارت است از:

مصرف مکمل های ضروی در دوره های استروئید حجم خشک

مکمل ها در تمام طول دوره تاثیرات بسیار زیادی می توانند بر روی عملکرد دوره داشته باشند و باعث بروز نتایج در مدت زمان کوتاهی شوند. از جمله مکمل های لازم در رعایت بهترین ترکیب استروئید برای حجم خشک می توان به آن ها اشاره کرد عبارت است از:

 • مکمل آمینو اسید ضروری EAA
 • مکمل گلوتامین
 • مکمل پروتئین وی
 • مکمل ویتارگو
 • مکمل امگا 3
 • مکمل الکارنتین

مصرف مکمل های ضروی در دوره های استروئید حجم خشک

محافظت از کبد در طول دوره استروئید حجم خشک

استروئید هایی که در این مقاله به عنوان بهترین ترکیب استروئید برای حجم خشک نام بردیم، گروهی از ترکیبات شیمیایی است که به طور طبیعی نیز در بدن تولید می شوند. این استروئید ها برای افزایش رشد و تقویت بافت های بدنی به ویژه تقویت توده عضلات مناسب است اما باید توجه داشت که استفاده بی رویه از این ترکیبات باعث بروز عوارض جانبی جدی به ویژه بروز عوارض در کبد می شود. از جمله بیشترین عوارض استروئید های آنابولیک بر روی کبد عبارت است از:

 • تحریک و تولید بی رویه آنزیم های کبدی مثل آلانین آمینوترانسفراز (ALT) و آسپارتات (AST) که نشاندهنده اختلال جدی و آسیب سلول های کبدی است.
 • بروز اختلال هپاتوتوکسیسیتی که از علائم آن می تواند التهاب، نارسایی کبدی و سیروز کبدی اشاره کرد.
 • بالا رفتن سطح کلسترول بدن مثل کلسترول LDL و HDL که باعث افزایش خطر اختلالات قلبی و عروقی می شود.
 • بالا رفتن ریسک ایجاد لخته های خونی که احتمال بروز سکته مغزی و قلبی را افزایش می دهد.
 • افزایش خطر ابتلا به آسیب به صفرا و ایجاد شدن سنگ کیسه صفر

مصرف مقدار زیادی مایعات به ویژه آب در طول روز

مصرف آب یکی از مهمترین نکته ها برای انجام دوره استروئیدی و استفاده از بهترین ترکیب استروئید برای حجم خشک است که باید رعایت شود. مصرف آب زیاد در روز میتواند از بروز مشکلات احتمالی مثل چرب شدن کبد، دفع سموم بدن، حفظ عمکرد بهینه کبد نقش موثری داشته باشد. یکی از مهمترین وظایف اصلی کبد تجزیه چربی و بالا بردن متابولیسم در بدن است که در صورتی که بدن به طور کافی آب دریافت نکند کبد برای پشیبانی از متابولیسم خود ناچار به استفاده از چربی ها برای منبع انرژی خود است. همین امر منجر به چرب شدن کبد شده و پدیده چربی زایی در کبد رخ می دهد.

از طرفی آب به عنوان محلولی که وظیفه حمل مواد مغذی و ضروری را در بدن به عهده دارد به بهبود فرآیند های بیولوژیکی بدن کمک بسیاری می کند. چنانچه سلامت جسم و عملکرد صحیح ارگان های بدنی برای شما اهمیت دارد و می خواهید از چربی زایی کبد خود جلوگیری نمایید، مصرف مقدار زیاد آب را به صورت روزانه جدی گرفته و به انجام فعالیت های ورزشی و تغذیه مناسب زیر نظر پزشک و متخصص بپردازید تا برنامه های مناسبی برای حفاظت از سلامت کبد و کل بدن خود داشته باشید.

جمع بندی

پیدا کردن بهترین ترکیب استروئید برای حجم خشک یکی از مهمترین دغدغه ها برای ورزشکاران و بدنسازان است که در عین حفظ سلامت کامل بدن به افزایش توده های عضلات بپردازد. از این رو در این مقاله به بررسی مباحث مهمی پرداختیم که از جمله آن ها عبارت است از:

 • انواع مختلفی از استروئید ها وجود دارد که برای حجیم سازی عضلات بدون احتباس آب مناسبند که مهمترین آن ها عبارتند از: ترنبولون، وینسترول، پریموبولون، اکساندرولون و…
 • به عنوان بهترین ترکیب استروئید برای حجم خشک در این مقاله به ترکیب تستوسترون و ترنبولون، ترکیب پریموبولان و ترنبولون و… اشاره کرد.
 • نکات مهمی در رعایت کردن پکیج حجم خشک حرفه ای وجود دارد که از جمله مواردی که به بررسی آن ها پرداختیم شامل مواردی مثل مصرف مکمل های ضروری، روش هایی برای محافظت از کبد، نوشیدن آب به مقدار زیاد و… می شود.

سوالات متدوال

بهترین آمپول برای حجم در بدنسازی چه آمپولی است؟

ترنبولون یک استروئید بسیار قوی است که به عنوان یکی از بهترین آمپول ها برای حجم در بدنسازی شناخته می شود.

بهترین ترکیب مکمل برای حجم خشک شامل چه ترکیب هایی می شود؟

از بهترین ترکیب مکمل ها برای حجم خشک می توان به مصرف همزمان پروتئین وی و BCAA، مکمل وی پروتئین ایزوله، مکمل پمپ و… اشاره کرد.

بهترین استروئید برای کات کدام استروئید می باشد؟

از جمله بهترین استروئید ها برای دوره های کات می توان از استروئید ترنبولون، وینسترول، تستوسترون و… نام برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.