مجله ورزشی

فهرست مطالب

بهترین استروئید برای مبتدی ها چیست؟ + نکات مهم خرید استروئید

استروئیدها در دنیای بدنسازی و پرورش اندام به عنوان ابزاری قدرتمند برای افزایش حجم عضلانی و بهبود عملکرد ورزشی شناخته می شوند. با این حال، استفاده از استروئیدها برای مبتدی‌ها می‌تواند پیچیده و چالش‌برانگیز باشد. انتخاب استروئید مناسب برای کسانی که تازه وارد دنیای بدنسازی شده‌اند، نیازمند آگاهی و شناخت دقیق از ویژگی‌ها، مزایا و معایب هر یک از این ترکیبات است. در این مقاله، به بررسی بهترین استروئیدها برای مبتدی‌ها می‌پردازیم و نکاتی که باید در نظر بگیرند را بررسی می‌کنیم.

نکات مهم خرید استروئید برای مبتدی ها

استروئیدها ترکیبات شیمیایی هستند که به طور طبیعی در بدن تولید می شوند و نقش های متعددی در فرآیندهای بیولوژیکی ایفا می کنند. استروئیدهای آندروژنی-آنابولیک(AAS) نوعی از استروئیدها هستند که به طور مصنوعی تولید می شوند و به عنوان داروهای تقویت کننده عملکرد ورزشی و افزایش دهنده حجم عضلانی مورد استفاده قرار می گیرند.

این استروئیدها به دلیل قابلیت افزایش سنتز پروتئین در عضلات، بهبود بازیابی و کاهش زمان ریکاوری بعد از تمرینات سنگین مورد توجه قرار گرفته اند. برای مبتدی‌ها، انتخاب استروئید مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است. استفاده نادرست و بدون آگاهی از استروئید ها می تواند منجر به عوارض جانبی جدی شود.

بنابراین، مبتدی ها باید با دقت و با مشاوره متخصصان و پزشکان به انتخاب استروئید مناسب بپردازند. همچنین، باید به یاد داشت که استروئید ها تنها باید به عنوان یک مکمل در کنار رژیم غذایی مناسب و برنامه تمرینی منظم استفاده شوند. خرید استروئید برای هر ورزشکار بدنسازی از مبتدی تا حرفه ای باید از فروشگاه معتبر انجام شود.

برخورداری استروئید از GMP به عنوان گواهی جهانی سلامت دارو یکی دیگر از نکات مهمی است که باید هنگام خرید استروئید به آن توجه داشته باشید.

فروشگاهی که ضامن اصالت و سلامت و کیفیت کالا بوده و بتواند با دقت بسیار بالا دوزیج های هر استروئیدی را تعیین کرده باشد. اولون فیت به عنوان نماینده رسمی و انحصاری شرکت اولون فارما در ایران تضمین کننده اصالت محصول و کیفیت هر داروی خود بوده و اهمیت دادن به سلامتی ورزشکار از اولویت های این شرکت می باشد.

همچنین اولون فیت شرایطی را فراهم کرده که شما بتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با نمایندگی ها تماس داشته و از مشاوره رایگان برخوردار شوید. شماره تماس تمامی نمایندگان اولون فیت در انتهای سایت قرار دارد.

معرفی بهترین استروئید ها برای مبتدی ها

استروئید ها می توانند ابزار قدرتمندی برای افزایش حجم عضلانی و بهبود عملکرد ورزشی باشند اما استفاده از آن ها برای افرادی که تازه وارد دنیای بدنسازی شده اند، نیازمند دقت و آگاهی فراوان است. انتخاب استروئید مناسب برای مبتدی ها اهمیت زیادی دارد زیرا می تواند از بروز عوارض جانبی جدی جلوگیری کند و به دستیابی نتایج مطلوب کمک کند.

اولون فیت با درج شماره نمایندگی های معتبر خود امکان مشاوره رایگان را برای انتخاب و خرید استروئید مناسب با شرایط بدنی افراد مبتدی را فراهم کرده است. همچنین در ادامه این مقاله به معرفی بهترین استروئید ها برای مبتدی ها، ویژگی ها، مزایا و تاثیر بر بهبود عملکرد ورزشی و تقویت عضلات میپردازیم. از جمله این موارد عبارت است از:

 • استروئید آناوار (Oxandrolone)
 • دیانابول (Metandienone)
 • تستوسترون (Testosterone)
 • وینسترول (Stanozolol)

در ادامه به طور کامل در مورد مهمترین و تاثیرگذارترین آن ها به همراه جدول دوز مناسب برای مبتدی ها صحبت خواهیم کرد.

نکات مهم برای خرید استروئید برای مبتدی ها

استروئید آناوار

آناوار (Oxandrolone) به جرأت می توان گفت که ایمن ترین استروئید برای مبتدی ها است. این استروئید به دلیل عدم ایجاد فشار بیش از حد بر سیستم قلبی عروقی و کبد، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. افرادی که به تازگی به حرفه بدنسازی روی آورده اند که اصطلاحا به آن ها بدنسازهای مبتدی گفته می شود اغلب به دنبال ترکیباتی هستند که علاوه بر اثربخشی، کمترین خطرات و عوارض جانبی را داشته باشند و آناوار در این زمینه بسیار موفق عمل کرده است.

گزینه های دیگری هم علاوه بر آناوار وجود دارد اما اگر شما به عنوان بدنسازی مبتدی دارای هدف کاهش چربی و افزایش مقداری عضله و نگران عوارض استروئید های تزریقی هستید، آناوار به عنوان بهترین استروئید برای چربی سوزی در مبتدی ها؛ امکان استفاده به صورت خوراکی را هم دارد. از این رو می تواند برای شما بهترین گزینه محسوب باشد.

آناوار از مزایای متعددی برخوردار است که از جمله مهمترین آن ها عبارت است:

 • افزایش حجم عضلانی
 • افزایش قابل توجه قدرت
 • بهبود عملکرد بدنی و چربی سوزی
 • عدم بروز عوارض جانبی شدید
 • قابلیت مصرف به صورت خوراکی

استروئید آناوار بهترین گزینه برای مبتدی ها محسوب می شود اما درصورتی که بدنساز مبتدی نیازمند حجم سازی بسیار زیادی باشد آناوار استروئیدی نیست که مناسب این هدف باشد و باید به سراغ استروئید های دیگری که در ادامه به معرفی آن ها میپردازیم برود. آناوار برای بدنساز مبتدی با هدف کاهش چربی و همزمان ساختن مقداری عضله مناسب است.

این استروئید سبک به خوبی با بدن افراد سازگار بوده و قابل استفاده برای زنان نیز هست. حتی در مواقع درمانی برای کودکانی که بدنشان به طور طبیعی قادر به عضله سازی نیست تجویز می شود. آناوار به جهت امکان مصرف به صورت خوراکی طرفداران زیادی دارد و برخلاف خوراکی بودن این استروئید عارضه ای برای کبد به همراه ندارد. این به دلیل است که کلیه ها به پردازش اکساندرولون کمک کرده و سمی بودن آن را برای کبد و بار کاری آن به شدت کاهش پیدا می کند.

جدول دوره آناوار برای مبتدی ها

آناوار مثل بقیه استروئید ها دارای دوره های مشخصی است که فرد مبتدی و حرفه ای در بدنسازی برای رسیدن به اهداف خود باید به رعایت اصول مشخصی که سبک زندگی جدیدی را برای آن ها رقم میزند بپردازند. از جمله دوز های مصرفی مناسب برای دوره 6 روزه استروئید را در جدول زیر بررسی کرده ایم.

دوز مصرف استروئید آناوار هفته های دوره
15 mg/day هفته اول
15 mg/day هفته دوم
15 mg/day هفته سوم
20 mg/day هفته چهارم
20 mg/day هفته پنجم
20 mg/ day هفته ششم

استروئید تستوسترون

تستوسترون یکی از محبوب ترین پروتکل ها برای بدنسازان مبتدی است و از مهمترین دلایل این محبوبیت این است که تستوسترون به بهترین استروئید برای افزایش قدرت معروف است. تستوسترون برای افزایش قابل توجه حجم عضلانی و افزایش قدرت بدون بروز عوارض جانبی شدید است. ترکیبات سخت و عوارض شدید برای بدنسازان مبتدی امریست که از آن اجتناب می کنند و به دنبال استفاده از محصولاتی کم ریسک تر و پربازده تر هستند.

تستوسترون به صورت تزریقی قابل استفاده بوده و همین امر باعث می شود که ورزشکاران تازه کار برخلاف تاثیر فوق العاده ای که دارد و عدم بروز عوارض جانبی شدید، برای استفاده از این استروئید مردد شوند. برای این دسته از افراد مبتدی نیز راهکاری وجود دارد که می توانند در اولین دوره های استروئید خود از استروئید هایی که به صورت خوراکی هم قابل استفاده هستند، مثل استروئید آناوار و دیانابول که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم استفاده کنند.

انواع استر تستوسترون

تستوسترون انواع مختلفی دارد که از جمله تستوسترون های رایج در بدنسازی عبارت است از:

 • تستوسترون سوسپانسیون
 • تستوسترون استات
 • تستوسترون پروپیونات
 • تستوسترون انانتات
 • تستوسترون سیپیونات
 • تستوسترون آندکاموات
 • سوستانون 250

نکته قابل توجهی که در این تستوسترون ها وجود دارد این است که در بین تمامی نوع های تستوسترون برتری وجود ندارد چرا که همه آن ها به صورت مساوی به عضله سازی و افزایش قدرت کمک می کند. تنها تفاوت این استروئید ها با یکدیگر این است که از لحاظ ترکیب های شیمیایی استروئید های کوتاه تر، دارای نتایج سریع تر و قوی تری هستند که باعث ورود مقدار بیشتری تستوسترون واقعی به جریان خون می شود. با این حال تمامی استر ها نیازمند تداوم و تزریق های منظم تری هستند.

بهترین استروئید برای بدنسازان مبتدی

جدول دوره مصرف استروئید تستوسترون برای مبتدی ها

استروئید ها نیاز مند رعایت کرد و مصرف دوز های مشخص در طول دوره زمانی خاصی هستند. ورزشکاران مبتدی باید با ورود در این دوره ها با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود برای تبدیل به فردی حرفه ای شدن تلاش کرده و سبک زندگی سالم و جدیدی را برای خود بوجود آورند تا به هدف خود که بدنی عضلانی و جذاب است برسد. در زیر به بررسی دقیق دوز های مورد نیاز در دوره هشت هفته ای پرداخته ایم.

دوز مصرف استروئید تستوسترون هفته های دوره
200  mg هفته اول
400 mg

 

هفته دوم
400 mg هفته سوم
400 mg هفته چهارم
500 mg هفته پنجم
500 mg هفته ششم
500 mg هفته هفتم
200 mg هفته هشتم

 

استروئید دیانابول

استروئید دیانابول یا Methandrostenolone یک استروئید بسیار شناخته شده و معروف است که علت محبوبیت آن به ویژه در دهه 70 میلادی استفاده رایج از دیانابول توسط آرنولد و بدنسازان کلاسیک مشهور آن دوره می باشد. جالب است که این استروئید هنوز هم به طور گسترده ای استفاده می شود و یکی از بهترین استروئید برای چربی سوزی، افزایش حجم و توده عضلانی به شمار می رود.

مبتدیانی که خواستار عضله سازی هستند اما در عین حال تزریقی بودن استروئید ها باعث صرف نظر آن ها از هدف خود می شود، استروئید دیانابول بهترین پیشنهاد برای آن ها است. این استروئید در دوزهای معتدل و در اولین دوره مصرف اصلا خشن نبوده و یکی از بهترین استروئید برای افزایش قدرت است.

جدول دوره مصرف دیانابول

دیانابول به عنوان یک استروئید پرطرفدار در بین مبتدیان و حرفه‌ای‌ها به دلیل توانایی‌اش در افزایش سریع حجم و قدرت عضلانی شناخته می‌شود. با رعایت دوزهای مناسب و نظارت بر عوارض جانبی، می‌توان از این استروئید برای دستیابی به نتایج قابل توجه استفاده کرد. در جدول زیر بهترین دوز مصرف برای افراد مبتدی و به اصطلاح دوره گرم کردن مصرف دیانابول را بررسی می کنیم.

دوز مصرف استروئید دیانابول

هفته های دوره
20 mg/day هفته اول
20 mg/day هفته دوم
25 mg / day هفته سوم
25 mg/ day هفته چهارم
25 mg / day هفته پنجم

 

بدنساز مبتدی با رعایت کردن دوره دیانابول با دوز هایی که در جدول بالا گفتیم، اصطلاحا بدن خود را گرم کرده و آماده مصرف دیانابول در دوز های بالاتر می شود. این امر بدون رعایت کردن دوره گرم کردن تقریبا باعث افزایش 30 پوندی اضافه وزن خواهد شد و در صورت رعایت کردن این دوره می توان گفت حتی موثرتر از مصرف تستوسترون به تنهایی است.

معرفی بهترین استروئید ها برای مبتدی ها

جمع بندی

تستوسترون، آناوار و دیانابول سه استروئید رایج هستند که بهترین پیشنهاد برای مبتدیان است که در این مقاله از اولون فیت به بررسی آن ها پرداختیم.مواردی که در این مقاله به بررسی آن ها پرداختیم به طور خلاصه به صورت زیر است:

 • رعایت نکات مهم خرید استروئید برای مبتدی ها برای جلوگیری از بروز احتمالی عوارض جانبی از اهمیت بالایی برخوردار است.
 • بهترین استروئید ها برای مبتدی ها شامل مواردی مثل آناوار، تستوسترون، دیانابول و … می باشد.
 • استروئید آناوار یکی از بهترین و امن ترین استروئید ها برای بدنسازان مبتدی محسوب می شود که به طور تزریقی نیز قابل استفاده است.
 • استروئید تستوسترون انواع مختلفی دارد که در میان آن ها، آن استروئیدی که به لحاظ ترکیب شیمیایی دارای پایه های کوتاه تری هستند، بهترین استروئید برای افزایش قدرت محسوب می شود.
 • استروئید دیانابول با توانایی بالایی که در زمینه قدرت بخشیدن و حجم دادن به عضلات دارد در میان مبتدیان جایگاه ویژه ای پیدا کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.